Bahçeli, ‘hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ dedi: Öldürülen 13 kişinin kimliği ise henüz belli olmadı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın, ‘Kuzey Irak’ta yürütülen operasyonlarda bir mağarada 2’si başından vurulmuş halde 13 vatandaşın cenazesinin bulunduğunu’ belirtmesinden sonra MHP Lideri Devlet Bahçeli’den açıklama geldi. Bahçeli, “Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, hiç kimse şablon ve bildik ezberlerin arkasına saklanamayacaktır” dedi.

Bahçeli, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

“Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesine ve mücavir alanlara yuvalanmış bölücü teröristleri temizlemek amacıyla 10 Şubat 2021 tarihinde başlayan Pençe Kartal-2 Harekâtı başarıyla icra edilmiştir. Müteakiben kahraman askerlerimizin üslerine intikali emniyetle sağlanmıştır.

Bu vesileyle Sayın Cumhurbaşkanımızı, Milli Savunma Bakanımızı, komuta heyetimizi ve harekâta katılan bütün kahraman askerlerimizi yürekten kutluyor, hepsine teşekkür ediyorum. Hainlere göz açtırmadılar, manevra sahası bırakmadılar. Nitekim PKK’nın sonu da göründü.

PKK/YPG demek insana ve insanlığa ait olan her değer ve emanetin imhası demektir. Hain örgüt tarafından kaçırılıp bir mağarada alıkonulan on üç sivil vatandaşımızın katledilmesiyle ilgili acı haber milli yüreklere ateş topu gibi düşmüştür. Nihayetinde söz hükmünü kaybetmiştir!

Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, hiç kimse şablon ve bildik ezberlerin arkasına saklanamayacaktır. Masumların kafalarına kurşun sıkan hainleri kim aklamaya ve arkalamaya yelteniyorsa bilinsin ki cinayetlere taammüden iştirak etmiş demektir. Ve teröristtir.”

Öldürülen Türklerin kimliği

Gara bölgesindeki bir mağarada infaz edilmiş halde bulunduğu belirtilen Türk vatandaşlarının kimliğine ilişkin bir resmi bir açıklama ise henüz yapılmadı. Reuters haber ajansının aktardığına göre söz konusu kişilerin kaçırıldığından haberdar olduklarını belirten Hulusi Akar, güvenlik gerekçesiyle bunun daha önce açıklanmadığını belirtti. Öldürülen kişilerin asker mi yoksa istihbaratçı mı olduğuna yönelik herhangi bir delil ya da açıklama bulunmuyor.

Olayla ilgili terör örgütü PKK’ya yakın yayın organı ANF haber ajansı ise öldürülen kişilerle ilgili olarak “Üç gün boyunca gelişen ağır bombardımanlar, kamp dışında ve içinde gelişen yoğun çatışmalar elimizde esir olarak bulunan MİT mensubu, asker ve polislerin bir kısmının yaşamını yitirmesine yol açmıştır.” iddiasını ortaya attı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin