Bahçeli: Bre utanmazlar, 128 milyar doları bırakın da bildirinin hesabını verin

CHP’nin Merkez Bankası’nın kasasından buharlaştırılan döviz rezervlerinin akıbetini öğrenmek için başlattığı ‘128 milyar dolar nerede?’ kampanyasına MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tepki gösterdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında partisinin yeni anaysa çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bahçeli muhalefetin “128 dolar nerede?” kampanyasını hedef alarak “Belli merkezlerde projelendirilip kamuoyuna servis edilen ‘128 milyar dolar nerede?’ sorusu, ihanetin ve melanetin maskesi olarak mı kullanılmaktadır? Hazine ve Maliye Bakanı kaybolan para yok diyor, Merkez Bankası Başkanı aynı şeyi söylüyor, üstelik somut ve rasyonel veriler de bu ifadeleri doğruluyor, ne var ki CHP-İP-HDP ağız birliği etmişçesine 128 milyar doların akıbetini sorguluyor.” dedi.

”YENİ ANAYASA ÇAĞRISI”

“Yeni anaysa hedefi aynı zamanda Türk milletinin hedefidir. Bu hedeften kaçanları millet tarih affetmeyecektir. Gelecek nesiller hiç affetmeyecektir” diyen MHP lideri CHP’ye, “Gelin bu sürece siz de destek verin”; İYİ Parti’ye de, “Gelin bu onurun içinde siz de yer alın” diye seslendi. Bahçeli, “El birliği yapalım, darbe anayasasından aziz milletimizi kurtaralım, istikbalin rotasını çizecek yeni bir sayfa açalım.” çağrısında bulundu.

Bu arada Bahçeli’nin hedefinde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile düzenledikleri ortak basın toplantısında açıklamalarıyla tartışma yaratan Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias vardı. “Nezaketsiz, mesnetsiz, kaba ve gerçeklerle uzaktan yakından ilgisi olmayan suçlayıcı ifadesi Türkiye’ye kriz çıkarmak için özel olarak gönderildiğine işaret etmiştir” diyen Bahçeli, sözlerinin devamında, “Densizin ağzının payını veren gevşeyen ayarlarını sıkıştıran Çavuşoğlu’na huzurlarınızda yürekten tebrik ediyorum” diye konuştu. Bahçeli’nin, “Basın toplantısı öncesi Çavuşoğlu’na mevkidaşının anladığı dilden konuşması hususunda talimat veren Sayın Cumhurbaşkanımıza da şükranlarımı sunuyorum” ifadeleriyse dikkati çekti.

Bahçeli, “Türkiye’nin itibar ve saygınlığını gölgelemeyi aklından geçiren Yunan Bakan sert kayaya çarpmış, parmak sallayım derken Türk pençesini yemiştir. Anlaşılan Türkiye’nin Akdeniz’de meşgul edilmesi planlanmaktadır. Bize göre buradaki hedef Rusya ve Ukrayna gerilimindeki sağlam duruşumuzu bozmak, doğu ve batı arasındaki dengeli tutumumuzu budayarak bir tercihe zorlamaktır

Bahçeli ayrıca CHP’nin bir kampanyaya dönüştürdüğü 128 milyar dolar nerede? sorusuna da tepki gösterdiği konuşmasında, “Bre utanmazlar, 128 milyar doları bırakın da, 104 emekli amiralin 4 Nisan bildirisinin hesabını verin. Çünkü alayınız işin içindesiniz. Aradığınız para devletin kasasında, peki siz neredesiniz? Hz. Ömer, utanması olmayanın kalbi ölüdür, demişti. Bunların siyasetleri de kalpleri de iflas etmiştir. Mertlikleri ise sıvası dökülmüş kerpiç duvar gibidir. İşi gücü bırakıp gece yarısı bildirisi yayımlamak, sonra da metin değiştirilmiş, haberim yoktu, nasıl olduğunu bilmiyordum, diyerek kıvırmak mertlik değildir” sözlerini kaydetti.

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin