Bağcılar’da saç ekimi sırasında ölüm iddiası; 1 gözaltı

İstanbul Bağcılar’da 28 yaşındaki İbrahim Gül, saç ekimi için gittiği özel hastanede hayatını kaybetti. Hastane, Gül’ün ameliyat öncesinde kalp krizi geçirdiğini savundu. Ancak cesedi morgda gören meslek okulundan öğretmeni Dilek Özbek, “Morgda kanlar içindeydi.” dedi. Saç ekim görevlisi doktor M.A. gözaltına alındı. İbrahim Gül’ün kesin ölüm nedeni otopsi raporunda sonra ortaya çıkacak. Gül’ün cenazesinin memleketi Şanlıurfa’ya götürüleceği öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre bir çocuk babası İbrahim Gül 3 sene önce kuaförlük mesleğini yapmak için İtalya’ya taşındı. 3 gün önce hem kuaför dükkanına malzeme almak hem de saç ektirmek için Türkiye’ye geldi. Dün sabah saatlerinde Bağcılar’daki özel bir hastaneye saç ekimi operasyonu için giden Gül, hastanede hayatını kaybetti. İbrahim Gül’ün cenazesi incelenmek üzere Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

KALP KRİZİ OLAMAZ, KEFENİNDEN KAN SIZMIŞTI

Gül’ün eşini arayan hastane görevlileri 28 yaşındaki adamın operasyondan önce kalp krizi geçirdiğini söyledi. Eşinin haber vermesi üzerine hastaneye giden Gül’ün okuldan meslek öğretmeni Dilek Özbek, “Cuma günü de ben dersteyken beni ziyarete geldi. Cumartesi günü 17 gibi hanımı beni aradı ‘İbrahim, ameliyatta kalp krizi geçirmiş, hastaneye gidip bakar mısın?’ dedi. Öldüğünü vefat ettiğini öğrenince morga girmek istedim. Kanlar içindeydi şu an konuşamıyorum. Kefeninden kan sızmıştı. İyi ki görmüşüm onu çünkü hastane bize ameliyattan önce kalp krizi geçirdiğini söyledi ama öyle bir şey yok kan vardı.” diye konuştu.

HİÇBİR RAHATSIZLIĞI YOKTU

Dayısı Ahmet Yiğit de hastaneden yapılan çelişkili açıklamalara dikat çekti: “Bize diyorlar ki kalp krizi geçirdi, anjiyo yaptık, stent taktık. Siz ameliyat mı yaptınız? Stent mı taktınız? Saç mı ektiniz? Her şey muallak. Hiçbir rahatsızlığı yoktu 28 yaşında sapasağlam çocuk.”

Ağebeyi Ramazan Gül ise “Gayet sağlıklıydı, hiçbir problemi yoktu. Ben kalp krizi geçirdiğine inanmıyorum. Ben bilmiyorum. Yanlış bir tedavi yapıldığını tahmin ediyoruz, çok üzülüyoruz. Daha adli tıpta görmedik, öldüğne bile inanmıyoruz.” dedi.

SAÇ EKİM GÖREVLİSİ GÖZALTINA ALINDI

Polis ekipleri yaşanan ölümle ilgili hastanenin saç ekim merkezinde görevli doktor M.A.’yı gözaltına aldı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Bağcılar’da hastanede yaşanan “şüpheli ölüm”le ilgili açıklama yaptı. Emniyetten yapılan açıklamada, “11.09.2021 tarihi saat 18.10 sıralarında Bağcılar ilçesi Barbaros Mahallesinde bulunan bir hastanede İbrahim G. isimli şahsın saç ekimi esnasında kalp krizi geçirmesi sonucu hastaneye intikal ettirildiği ancak kurtarılamayarak hayatını kaybettiği anlaşılmış, saç ekiminde görevli doktor M.A. görevlilerimizce yakalanmıştır. Konu ile ilgili yakalanan M.A. isimli şüpheli şahıs tahkikat işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edilecektir.” denildi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin