Ayşe Özdoğan: Durumumu daha nasıl anlatayım, almadığım bir ölüm raporu kaldı

İnfaz erteleme için İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan gelecek raporu bekleyen ve her an cezaevine girme riski bulunan 4. evre kanser hastası Ayşe Özdoğan, ‘‘Almadığım sadece ölüm raporu kaldı. Zaten onu aldıktan sonra ne anlamı var infaz ertelemenin.’’ dedi.

Isparta’da Hizmet Hareketi’ne ait bir yurtta idarecilik yaptığı gerekçesiyle 9 yıl 4 ay hapse mahkûm edilen 4. evre kanser hastası Ayşe Özdoğan, cezasının onanmasının ardından Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden ‘cezaevinde kalamayacağına’ dair rapor aldı.

Aldığı rapor kabul edilmeyen Ayşe Özdoğan’a İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan da alması gerektiği söylenince Özdoğan raporun teyit edilmesi için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na başvurdu. Ancak sağlık durumu ağırlaşan Ayşe Özdoğan Denizli’den İstanbul’a yolculuk yapamadığı için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na muhtelif hastanelerden aldığı raporları gönderdi. Adli Tıp Kurumu’nun şahsen başvuru yapmasını istemesi üzerine Denizli’den İstanbul’a yolculuk yapamayacak durumda olan Ayşe Özdoğan bu defa ‘yolculuk yapamaz’ raporunu Adli Tıp Kurumu’na gönderdi.

”KANSER HASTASI OLDUĞUM HALDE TUTUKLANDIM”

Her an cezaevine yeniden girme riski taşıyan Ayşe Özdoğan sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, ‘‘Kanser hastası olduğum halde tutuklandım. Şuan 4. evre maxciller sinüs kanseriyim ve %72 engelliyim.8 yaşında rahatsız oğlum var. Eşim tutuklu. Antalya’dan cezaevinde kalamaz raporu aldım. Denizli’den yolculuk yapamaz raporu aldım. Durumumu daha hangi cümleyle hangi videoyla hangi raporla hangi fotoğrafla anlatmalıyım. Almadığım sadece ölüm raporu kaldı. Zaten onu aldıktan sonra ne anlamı var infaz ertelemenin.” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin