Aylardır maaş alamayan Doğa Koleji öğretmenleri eğitime ara verdi

Aylardır maaşlarını düzenli alamadıklarını ifade eden Doğa Koleji öğretmenleri grev başlattı. Dersleri askıyla alan öğretmenlere bazı kampüslerin veliler sahip çıktı. Veliler patron Ömer Saçaklıoğlu’na ve kolej yönetimine karşı bir araya geldi.

Eğitim-öğretim ödenekleri ile birlikte aylardır alacaklı olan Doğa Koleji öğretmenleri duruma çeşitli yöntemlerle tepki göstermeye başladı. 3 aydır maaş alamadıklarını belirten öğretmenler, grev kararı alarak derslere girmedi.

Doğa Koleji öğretmenlerinin 2018 yılının ortasından bugüne kadar sürekli düzensiz şekilde maaş aldığı gündeme taşınmış ve yaşanan bu olaylar artarak devam etmişti. Kolejde, geçen dönem işten çıkarılan öğretmenlerin ağustos ayı maaşlarının hâlâ yatmadığı ve devam eden öğretmenlerin ise dönem başında almaları gereken maaşlarını hala alamadıkları biliniyor.

CHP milletvekili Ali Mahir Başarır twitter hesabından ” #DoğaKoleji mağduriyetlerini Mayıs 2019’da Meclis Gündemi’ne taşımıştık. Milli Eğitim Bakan’ı Ziya Selçuk, verdiği cevapta; “Eğitim personellerinin maaşlarını alamadıkları hakkında Bakanlığımıza ulaşan bir belge bulunmamaktadır.” demişti. Size nasıl bir belge lazım Sayın Bakan!” açıklamasında bulundu.

VELİLERE OKULUN SATILDIĞI SÖYLENDİ

Dün Doğa Koleji genel merkezinde genel müdür ile bir görüşme gerçekleştiren veli grubuna, okulun satıldığı, banka işlemlerinin bittiği ve en geç çarşamba günü bunun ilanının yapılacağının söylendiği belirtildi.

Durumun bir satış işleminden öte maaş ödememe sorunu olduğuna dikkat çeken bazı öğretmenler ise kolejin mülkiyet yapısı ile ilgilenmediklerini, maaş ve diğer tüm alacakların ödemesinin bu hafta içi yapılması gerektiğini ifade ediyor.

Öğretmenler, son verilen 10 günlük sürenin dolmak üzere olduğunu ve buna da uyulmadığı takdirde okullarını boşaltmak zorunda bırakılabileceklerini ve farklı kampüslerden birçok öğretmenin buna hazırlık yaptığını aktardı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin