Avukatı twitter’dan duyurdu: Taylan Kulaçoğlu gözaltında işkence gördü

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’ın gmail ve icloud hesaplarının ele geçiren RedHack’in yöneticisi iddiasıyla gözaltına alınan Taylan Kulaçoğlu’na işkence yapıldığı ileri sürüldü. 2013 yılında tutuklanan, ardından delil yetersizliği nedeniyle serbest bırakılan Taylan Kulaçoğlu,Redhack grubunun Albayrak paylaşımlarının ardından tekrar gözaltına alındı. Taylan Kulaçoğlu’nun avukatı twitter’dan yaptığı açıklamalarda Kulaçoğlu’nun polis tarafından işkence gördüğünü yazdı. Delil yetersizliğinden daha önce serbest bırakıldığı RedHack soruşturması sebebiyle tekrar gözaltına alınan Taylan Kulaçoğlu’nun avukatı, müvekkili ile günler sonra görüşebildiklerini belirtti ve Kulaçoğlu’nun gözaltında işkenceye maruz kaldığını söyledi.
ÇIPLAK ARAMA, DARP, TEHDİT VE HAKARET
İleri’de yer alan habere göre, Avukat Fırat Durak’ın twitter’dan yaptığı açıklama şu şekilde:
“@TaylanKulacogIu ve diğer gözaltına alınan arkadaşlarla ilgili endişelerimiz haklı çıktı, nihayet müvekkillerimizden bir kısmı ile görüşebildik. Ancak @TaylanKulacogIu nun İst. Emn. Md.’de çıplak aramaya maruz kaldığını, Ank. Emn. Md.’ne getirildikten sonra da defalarca darp edildiğini, yemek verilmediğini, temel insani ihtiyaçlarının karşılanmadığını, tehdit ve hakaretlere maruz kaldığını ögrendik.

İŞKENCE YAPILIYOR, BU İNSANLIK SUÇU!
Lafi eğip bükmeye gerek yok. Yapılan işkencedir ve işkence insanlık suçudur. Delilden sanığa gidemeyenler, suçsuz oldukları defalarca kanıtlanmış insanları, işkence ile olmayan bir şeyi ikrara zorlamaktadırlar. Her mecrada sorumluları yargılanana kadar. Bu işin peşini bırakmayacağız. Bugün insanlık onurunu hiçe sayanların yarın “adalet” isteyeceklerinden eminiz. Dün olduğu gibi!”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin