Ateizm Derneği’nden ilahiyatçı Boynukalın’a: Ateizmin yaygınlaşmasında üstün gayretiniz için teşekkür ederiz

Tam kapanmada içki yasağının yerinde olduğunu belirten eski Ayasofya Camii baş imamı ve Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Boynukalın’ın maaşının içkiden alınan vergilerle ödendiğini hatırlatanlara ‘pamuk’ tweetiyle tepki göstermesinin ardından Ateizm Derneği Boynukalın’a teşekkür etti.

AKP rejimini savunan trollere fırsat vermeden tweetleriyle her konuda fikir beyan etmesiyle tanınan eski Ayasofya Camii baş imamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın içki yasağına tepki gösterenlere, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Bu ülkede yaşayan herkes -ben dahil- az çok vergi veriyor, hepimizin bu vergilerde hakkı var ve bunun büyük bir kısmı da içki ve kumar dışındaki helal kaynaklardan geliyor. Biz de yaptığımız işin, üniversite hocalığının karşılığını helal olan kısımdan alıyoruz; elhamdülillah” ifadelerini kullandı.

Yaptığı paylaşım üzerine maaşının içkiden alınan vergilerle ödendiğini hatırlatılması üzerine Boynukalın, “Helal haram nedir bilmeyen adi bir güruh kalkmış bana helali haramı öğretmeye kalkıyor. Devletimin üniversitesinde din dersi verip helal hatta farz olan bir iş yapıyor ve karşılığını helal olarak alıyorum. Sizin pisliğinize ihtiyacım yok. Alayınızın cehenneme kadar yolu var.

Bu güruh helal haram nedir bilmiyor; paranın itibari bir şey olduğunu da anlamıyor. Önemli olan yaptığınız işin helal olmasıdır. Devletin kasasına bu paranın nereden geldiği sizi ilgilendirmez. Evet düzeltilmesi gerekir; ama o ayrı bir konudur.

Merak etmeyin ey güruh, haram (!) ettiğiniz vergilerinizden bana düşen hisseden hepinize kaliteli pamuk aldım, artık helal edersiniz, ne yapayım” dedi.

Gelen tepkiler üzerine önce Twitter hesabını kilitleyen Boynukalın bir süre sonra da hesabını tamamen kapattı.

”ATEİZMİN YAYGINLAŞMASINA KATKI”

‘Pamuk’ tweetiyle ilgili yoğun tepkiler sürerken İlahiyat Profesörüne Ateizm Derneği’nden teşekkür mesajı geldi. Ateizm Derneği, Boynukalın’ın tweetlerini paylaşıp, şu ifadeleri kullandı

“Ateizmin yaygınlaşmasında ve araştırılmasında gösterdiğiniz üstün gayret için dernek olarak size büyük bir teşekkür borçluyuz. Böyle devam etmenizi diliyoruz.”

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin