Atatürk sevgisinde sınır aşıldı; bir secde fotoğrafı daha!

Türkiye’de her şeyde olduğu gibi Atatürk’e olan sevgide de sınır aşıldı. 10 Kasım Atatürk’ü Anma etkinliklerinde Bursa’da ortaya çıkan tartışmalı görüntülerin ardından bir ‘secde etme’ fotoğrafı da Gaziantep’te ortaya çıktı. Fotoğrafta 6 öğrenci, Atatürk’ün fotoğrafı önünde secdeye kapanmış halde görünüyor. MEB, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Gaziantep’teki Mehmet Ali Eruslu İlkokulu’ndaki Anma etkinliklerinde, çocukların Atatürk’e secde ettirildiği görülüyor. Anma etkinliklerinde çekildiği belirlenen fotoğrafta 6 çocuğun elinde Atatürk posteri tutan bir çocuğun etrafında secde eder şekilde durdukları görülüyor. Fotoğraf sosyal medyada kısa sürede yayıldı.

OKUL MÜDÜRÜ KENDİSİNİ SAVUNDU

Okul Müdürü H.S. çocukların Atatürk’ün secde ettirildiği iddiaların doğru olmadığını söyledi. İnternette yer alan benzer koreografilerden esinlenerek gösterinin hazırlandığını savundu. Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, okul müdürü ile etkinliği hazırlayan ve ismi açıklanmayan öğretmen hakkında Milli Bakanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan soruşturmanın sürdüğünü belirtti.

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin