‘Atatürk Havalimanı’nda yıkım başladı’ iddiası

İktidarın ‘millet bahçesi’ yapılacağını ileri sürdüğü Atatürk Havalimanı’nda yıkımın başladığı iddia edildi. Havalimanındaki milyarlarca liralık pistler parçalanarak, yerlerine 25 bin ağaç dikilecek. Rejim, yeni İstanbul Havalimanı açıldıktan sonra bir daha kullanılamasın diye Atatürk Havalima’nında pistlerin tam üzerine sözde ‘hastane’ inşaa etmişti.

Sosyal medyaya dün yansıyan fotoğraflarda yıkım ekibinin Atatürk Havalimanı’na geldiği görülüyordu. Fotoğraflarda ardı ardına dizilmiş ve yıkım için hazırlık yapan onlarca iş makinesi ve kamyon vardı. Araçların üzerinde millet bahçesi projesi için düzenlenen ihalede 2 milyar 127 milyon liralık teklif veren Yapı&Yapı firmasının logosu bulunuyor.

Gelecek Partisi’nin kurucu isimlerinden eski YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, bugün 13.00 gibi yaptığı paylaşımında, “Atatürk Havaalanının yıkılmaya başlandığını duydum. İhanette bu kadar ileri gideceklerini düşünmüyordum. Zaten ihanet içindeler ama bu kadarı da fazla. Keşke bu günü görmeseydim. Bu Atatürk düşmanlığı niye? Bu inat niye? Aklın yerini duygu ve hırs almış. Ülkeye yazık. Atatürk Havalimanını yıkanları bu millet hiç bir zaman affetmeyecektir. Bu ihanetin en büyüğüdür.” ifadelerini kullandı.

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ da yaptığı paylaşımda, “Atatürk Havalimanı önünde yıkım için hazırlık yapılıyormuş. Atatürk Havalimanını yıkmak barbarlıktır. Bu barbarlığı yapanlar tarih ve millet önünde suçludur. Bu suç cezasız kalmayacak.” yazdı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin