Aslı Erdoğan, o ifadeleri yalanladı: Le Soir’a açıklama yapmadım, böyle şeyler söylemedim

Yazar Aslı Erdoğan’ın İtalyan La Repubblica gazetesine verdiği röportajdaki sözleri birçok gazete ve haber sitesinde alıntılandı. Aslı Erdoğan’ın “Türklere okula başlar başlamaz Kürtlerden nefret edilmesi öğretiliyor” ve “HDP hariç, CHP de dahil olmak üzere parlamentodaki tüm siyasi güçler ‘terörist'” dediği ileri sürülmüştü.

Aslı Erdoğan, bu ifadelere kaynak olarak gösterilen Le Soir gazetesine açıklamalarda bulunmadığını söyledi. Erdoğan, kendisine ait olduğu öne sürülerek yayımlanan sözleri yalanladı.

Aslı Erdoğan, ifadelerini İtalyan La Repubblica’dan Fransızca’ya çeviren Belçika gazetesi Le Soir’ın farklı bir başlıkla kendisinin kullanmadığı ifadelendirmeler yaptığını belirtti.

T24 ÖZÜR DİLEDİ, İÇERİĞİ KALDIRDI

Konuya ilişkin Aslı Erdoğan’ın düzeltme metnini yayınlayan T24 dün kullandığı alıntı haber için de özür diledi. Aslı Erdoğan, T24’e, sözlerinin yanlış ve yalan ifadelerle aktaran Le Soir gazetesine herhangi bir açıklama yapmadığını, bu gazetenin kullandığı, yabancı ajanslar ve Türk medyasının da yayımladığı ifadelerin kesinlikle kendisine ait olmadığını kaydetti.

Yurtdışında yaşayan Aslı Erdoğan, kamuoyunda yaşanan tartışmalar hakkında bilgi sahibi olmadığını ve iddiaları kısa süre önce bir yakınından öğrendiğini ifade ederek, “Ben böyle şeyler asla ve asla söylemedim. Bütün milletvekilleri teröristtir, gibi çocukça bir cümleyi kurmam mümkün değil. Ben terörist sözcüğünü zaten hiç kullanmam” dedi.

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin