Askeri helikopter düştü, 11 asker şehit: Korgeneral Osman Erbaş hayatını kaybetti

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Bitlis Tatvan’da askeri helikopterin düşmesi sonucu 11 askerin şehit olduğunu, 2 askerin ise ağır yaralandığını duyurdu.

Şehitlerin içinde Elazığ 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş’ın bulunduğu açıklandı.

AKP Elazığ Milletvekili Tolga Ağar yaptığı açıklamada “Elazığ Milletvekili Tolga Ağar, “Bitlis’in Tatvan ilçesinde askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Elazığ 8. Kolordu Komutanımız Korgeneral Osman Erbaş’a ve şehit askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Helikopter düştüğü haberi üzerine çok sayıda ambulans, sağlık ve güvenlik ekibi bölgeye sevk edildi.

MSB ilk olarak şu açıklamayı yaptı:

“Bingöl’den Tatvan’a gitmek üzere bugün saat 13.55’te kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza ait Cougar tipi bir helikopter ile saat 14.25’te irtibat kesilmiştir.

Bölgede İHA, CN-235 uçağı ve bir helikopter ile arama çalışmalarına derhal başlanmıştır.

Arama çalışmaları sonucunda helikopterin kaza kırıma uğradığı tespit edilmiştir. Söz konusu elim kaza neticesinde; helikopterde bulunan kahraman silah arkadaşlarımızdan 9’unun şehit olduğu, 4 kahraman silah arkadaşımızın ise yaralandığı belirlenmiştir.

Yaralı personelimizin hastaneye sevk edilmelerine yönelik çalışmalar devam etmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar diliyoruz.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin