Arnold Schwarzenegger’e Johannesburg’ta uçan tekmeli saldırı

Güney Afrika’nın Johannesburg şehrindeki Sandton Kongre Merkezi’ndeki spor salonunda “Arnold Classic Africa 2019” etkinliğine katılan Arnold Schwarzenegger, “çılgın bir hayranı” tarafından, jimnastik yarışmasının snapchat videsonu çekerken uçan tekmeli saldırıya uğradı.

“Terminatör” filmindeki rolüyle sinema tarihinin en iyileri arasında yer alan Amerikalı oyuncu, eski dünya vücut şampiyonu ve eski Kaliforniya valisi Arnold Schwarzenegger, ani saldırı ile kısa süreli bir şok yaşadı. “Kalabalık tarafından sarsıldığımı sanıyordum, videoyu izleyince tekme yediğimi anladım” dedi.

Korumalar, saldırganı anında etkisiz hale getirip polise teslim ederken, Schwarzenegger, tekrar sandalyesine oturarak hayranlarıyla tokalaşmaya devam etti. 71 yaşındaki Amerikalı oyuncunun sırtından yediği sert tekme ile yere düşmediği gözlendi ve sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.

Programın organizatörü Wayne Price, tatsız olayın daha öncede benzer saldırıları yapan ve polis tarasından bilinen birisi tarafından dikkatlice planlandığını söyledi. Price “Programın başladığı andan itibaren salonda çok büyük bir heyecan ve pozifif bir atmosfer vardı. Arnold çok mutluydu ve hem hayranlar hem de atletler ile güzel bir iletişim içinde idi.Hiçbirimiz böyle bir şeyin olabileceğini öngöremedik.” ifadelerini kullandı.

Schwarzenegger, saldırgan hakkında dava açmayacağını, saldırıyı yaramaz bir hayranın tatsız bir olayı olarak gördüğünü belirtti. Saldırı sonrası Twitter hesabından bir açıklama yapan Schwarzenegger şunları söyledi: “Kaygılarınız için teşekkürler, ama endişelenecek bir şey yok. Kalabalık tarafından sarsıldığımı sanıyordum, bu tür olaylar çok olur. Sizler gibi bende videoyu izlediğimde tekme atıldığını fark ettim. Yalnızca aptalın Snapchat’imi engelleyemediğine sevindim”.

Amerikalı oyuncu ayrıca Twitter’dan, “bana bir iyilik yapın, ünlü olmak isteyen saldırganın değil, meşhur olmayı hakeden @ArnoldSports’un atletlerinin videolarını paylaşın” ricasında bulundu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin