Araç çekme devri kapandı, artık sadece ceza kesilecek

Park yasağını ihlal eden araçların otoparka çekilmesi uygulamasına sona erdi. Bundan böyle park yasağını uymayan araçlara eğer trafik akışını etkilemiyorsa sadece trafik cezası kesilecek. Geçtiğimiz günlerde İstanbul Valiliği’nden İstanbul Trafik Vakfı’nın artık araçları çekmeyeceği duyurulmuştu.

İçişleri Bakanlığının yayımladığı son genelgede, park yasağı kuralını ihlal eden ve sadece para cezası ile cezalandırılabilecek araçların trafik düzeni ve güvenliğini etkilemediği hallerde otoparklara çekilmesi esnasında ve otoparklarda muhafazasında, mevzuatla belirlenen usul ve esaslara uyulmadığı, bu durumun çeşitli mağduriyetlere yol açtığı belirtildi.

Trafikten sorumlu kuruluşların ve görevlilerin standart bir anlayışla ve mevzuata uygun hareket etmesi gerektiği hatırlatılan genelgede, trafikte araç ve sürücü sayısının artmasıyla birlikte uygun park/duraklama alanlarının belirlenmesi ve belirlenen kurallara uyulmasının, trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması açısından büyük önem arz ettiği ifade edildi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin