Antalya Diplomasi Forumu’na koronavirüs engeli!

Antalya’da 27-29 Mart arasında yapılması planlan Antalya Diplomasi Forumu koronavirüs an Antalya Diplomasi Forumu koronavirüs engeline takıldı. Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) tavsiyesi üzerine Antalya Diplomasi Forumu iptal edildi.

Dışişleri Bakanlığı tarafından açıklamada, son dönemde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakasının görüldüğü ülke sayısındaki artış nedeniyle DSÖ’nün, virüs salgınıyla ilgili derecelendirmesini ‘çok yüksek’ seviyesine çıkardığı ve Avrupa Birliği’nin (AB) de risk seviyesini yükselttiği hatırlatıldı.

FORUM İLERİ BİR TARİHE ERTELENDİ

Bu nedenle başta Birleşmiş Milletler (BM) ve AB’nin düzenleyeceği uluslararası toplantıların yanı sıra geniş katılımlı kültürel, sportif ve ekonomik etkinliklerin de iptal edildiği veya ertelendiğine işaret edilen Dışişleri Bakanlığı duyurusunda şu ifadeler kullanıldı: “Bu hususlar ışığında, ülkemizde bir vakaya rastlanmamış olmakla birlikte önümüzdeki dönemde gerçekleştirilecek etkinlikler bağlamında DSÖ ve ilgili diğer makamların tavsiyeleri göz önünde bulundurularak, ‘Antalya Diplomasi Forumu’nun ileri bir tarihe ertelenmesi uygun bulunmuştur.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin