Annesi babası gözaltına alınan 9 aylık Saime bebek geceyi nezarethanede geçirdi

1,5 yıl önce doğumhane kapısında gözaltına alınan 1,5 yaşındaki bebek ve 4 yaşındaki çocuk annesi İlayda Tekgöz’ün 2 gün önce tutuklanmasının ardından 9 aylık bebeği olan Yasemin Melizci gözaltına alındı.

Cumhuriyet tarihinde en çok bebekli anneleri cezaevine gönderen iktidar olarak tarihe geçen AKP rejimi 9 aylık bebeği olan bir anneyi yine gözaltına aldı. Cemaat soruşturması kapsamında Ankara Etimesgut ilçesinde Yasemin- Kasım Melizci çifti dün gözaltına alındı.

9 aylık Saime bebek geceyi nezarethanede geçirdi. Yasemin Melizci’nin bebeğiyle gözaltına alınmasına HDP Kocaeli Milletvekili ve Meclis İnsan Hakları Komisyonu Üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu Twitter hesabından tepki gösterdi. Gergerlioğlu, ‘‘Bir bebek daha mı cezaevine girecek? Yasemin-Kasım Melizci çifti dün akşam saat 20.00 civarlarında Ankara’da 9 aylık bebekleriyle gözaltına alındı. 9 aylık Saime dün geceyi annesiyle birlikte Etimesgut’taki bir nezarethanede geçirdi. Çorum’a göndereceklermiş” dedi.

SAVCI GENÇ ANNEYİ TEHDİT ETMİŞTİ

İki küçük çocuğuyla birlikte dün cezaevine gönderilen İlayda Tekgöz’ü, 1,5 yıl önce gözaltına aldıran savcının, soruşturma sırasında genç anneyi, “Bebeğinin seni kurtaracağını düşünüyorsan yanılıyorsun.” diyerek tehdit ettiği ortaya çıktı.

Söz konusu diyaloğu paylaşan Tekgöz’ün eski avukatı, “İnanamıyorum. Soruşturma aşamasında avukatıydım İlayda hanımın. Savcı Fatih Göndüz, ‘Bebeğinin seni kurtaracağını düşünüyorsan yanılıyorsun’ demişti. Hukuk tesis edildiğinde sizi kim kurtaracak acaba, yaşamadan can vermemenizi dilerim. Sürekli eşinin görüşüne giden kadını sütten kesilmemiş bebeği varken kaçma şüphesiyle tutuklamışlar. ” ifadelerini kullandı.

1 YORUM

  1. Allah goruyor ya olani biteni. en buyuk savci hakim Allah. bu dunyada bunlara hesap soramaycagiz. ama Allah ahirette oyle bir hesap soracak ki bu terazisi sasmislara. bosuna yazmiyor kuranda, cok cetin olacak o gun cooook.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin