”İş yok. Kiramı ödeyemedim. İntihar mı edeyim, kendimi mi yakayım? Siz söyleyin”

Ankara Kızılay’da yapılan bir sokak röportajından mikrofonlara konuşan bir vatandaş yaşadığı ekonomik krizi ve intiharın eşiğine nasıl geldiğini anlattı.

Tele1 Tv sunucusu Arzu Pınar Öztürk’e konuşan ve ismi Recep olan kişinin ifadeleri dikkat çekiyor.

“İş yok. Ne yapmam gerekir? Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bir insanım. Sokakta yatıyorum, dilenci değilim. Kendimi yaksam daha iyi mi? Ne yapayım intihar mı edeyim? Ailemle bile ayın 11’den beri görüşmüyorum. İstanbul’dan geldim,  3 aylık kirayı ödeyemedim, elektrik borcum var, bankalara borcum var. Çalışamıyorum iş yok güç yok.”

Aynı kişi şöyle devam ediyor: “Partilere gittim. Seçim geldiği zaman adamlar için gece gündüz çalışıyoruz. Şimdi hiçbiri yüzümüze bakmıyor. Biz insan değil miyiz? Ne yapmamız lazım, a buradayım. İnsan niye intihar eder. Birine çalıştım adam telefona bile bakmıyor. Çalışıyorsun paranı bile alamıyorsun. Ailenle görüşemiyorsun. ne yapmam gerekiyor. Siz söyleyin.”

Polis Kızılay’da göz açtırmıyor

Röportajı yapan Arzu Pınar Öztürk bu kişi hakkında daha fazla bilgi alamadığını belirterek, “Bu kadar bilgi alabildim,çünkü polis o gün bizim Kızılay’da röportaj yapmamıza izin vermedi.”Cumhurbaşkanlığına” ait kartımızın olması gerekiyormuş.”Siyasi soru sormayın!” dediler.Neler,neler.” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin