Ankara Barosu’ndan Dipsiz Göl için suç duyurusu; İnsanlık suçu!

Ankara Barosu, define aramak için kurutulan Dipsiz Göl’le ilgili Gümüşhane Valisi ve diğer yetkililer hakkında suç duyurusunda bulundu. Barodan yapılan açıklamada, yapılanın ‘insanlığa karşı işlenmiş bir suç olduğu’ belirtildi.

Ankara Barosu, Dipsiz Göl’ün kurutulmasında sorumluluğu olduğu gerekçesiyle Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, Gümüşhane Valiliği Kültür ve Turizm Müdürü, Gümüşhane Arkeoloji Müzesi Müdürü, Gümüşhane Çevre ve Şehircilik İl Müdürü, Trabzon Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Müdürü hakkında ‘görevi kötüye kullanmaktan’ suç duyurusunda bulundu.

HERKES TEHLİKE ALTINDADIR!

Baro tarafından suç duyurusuna ilişkin yapılan açıklamada, “12 bin yıllık bir gölün içinde yaşadığımız zaman dilimi içerisinde kurutulması, sadece bu coğrafyada değil tüm insanlık tarihinde kötülüğün sınırlarını baştan çizmiştir. Göle, doğaya, hayvana, çevreye, medeniyete ve insanlığa bakış açısı bir bütündür ve bu kötülük sınırları içerisinde artık herkes tehlike altındadır. Avukatlığımız sadece insanlara değil aynı zamanda doğayadır. Herkes bilmelidir ki, avukatlığını yapacağımız bu gölü kurutan zihniyet; doğaya, doğanın çocuklarımıza mirasına ve insanlığa karşı suç işlemiştir.” denildi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin