Amerikalılar tarafından arandım!

Yorum | Naci Karadağ

GORA’nın meşhur sahnesini hatırlayacaksınız, Arif Işık, her türlü halı kilim filan satarken uzaylılar tarafından kaçırılıyordu ve bir şekilde atmosfer çıkışında, uydu civarlarında gezinirken çeken telefonu ile dünyayı arayıp “Amerikan başkanı dâhil herkesi devreye sokun uzaylılar tarafından kaçırıldım. Evet, tarafından…”diyordu. İlginç olan Arif’in aradığı kişiydi; çizgili pijamasıyla evinde çoluk çocuk kafa dinleyen Tahtakale esnafı!

Muharrem İnce, hani rencide etmek de istemem ama Tayyip Erdoğan’ın “Laikus” versiyonundan başka biri değil gibi gelmiştir hep bana. Popülist söylemlerden yapılmış jargon buketi şahikasıdır politik geçmişi. Ancak “beni Amerikalılar aradı” deyince aklıma pijamalı esnafı arayan kilimci Arif geldi.

Yok, şöyle yapalım en iyisi; başka bir noktadan çıkıp Sayın İnce’ye gelelim.

Sirius diye bir kuruluş var bilir misiniz?

Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi…

Acayip afili bir isim.

Hani insan okuyunca yüzlerce profesör, astronom, astronot oturmuş gece gündüz uzayın derinliklerin ellerindeki teleskoplarla bilimsel araştırma yapıyor zannediyoruz.

Öyle değil tabii.

Gerçi siteleri en son 2014’te güncellenmiş ama bu merkezin işi gücü, fotoğraflardaki lekelerden filan yola çıkıp “aha da işte uzay aracı” türünden spekülatif haberler yapmak.

Mesela Sirius’a göre 2014 yılının son üç ayında Türkiye’de olağanüstü yoğun şekilde uzaylı gelmiş.

Mürekkep Lekesi Testi gibi, gökyüzündeki her leke bir uzay aracı bu kuruluşa göre.

Bahsini ettiğim dönemde 2 binden fazla ihbar yapılmış ALO UFO İhbar Hattı’na…

En son 4.’sünü 2009 yılında yaptılar Uluslararası UFO Kongresi’ni sonra sessizliği gömüldüler nedense. UFO’ların bizi unutmasından olduğunu sanmıyorum bu nekahet döneminin, bütçesizlik olabilir.

Belki de bu sebeple Uzay Bilimleri Başkanı ‘bi tık’ sektör değiştirdi ve bu kez “Sirius Kuantum Enerji Dengeleme ve Uyumlama Merkezi” isimli bir yer kurdu.

Üniversitelerde konferans filan da verip ekmeğinde şimdilerde bu abimiz.

Meselemiz kişisel olmadığı için Uzay merkezi Başkanı Haktan Bey ile bir müşkülümüz yok elbette.  Ancak Sirius sitesine girdiğinizde en çok kullanılan cümle kalıpları şunlar:

“Beni uzaylılar kaçırdı..”

“Uçağı uzaylılar mı kaçırdı?” (Burada hani ‘iyi saçmaladık soru işaretiyle objektivite katalım’ durumu söz konusu)

“Beni uzaylılar aradı!”

Muharrem İnce siyaset arenasına büyük gürültüyle girdi. Erdoğan baskısı ülkeyi o kadar nefes alamaz duruma getirmiş ki, değil Muharrem İnce, Kâhtalı Mıçı olsa bile toplumun can yangısıyla peşinde koşturup umut olarak göreceğinden eminim.

Ancak İnce de agresyon bakımından Erdoğan’dan aşağı kalır yanı olmayan bir siyasetçi.

Dahası, onun derdinin de demokrasi filan olduğunu düşünmüyorum.

Sadece Başkanlık seçimini değil, Meclisin tamamını da elde etse, demokrasiye filan geçmeyiz, geçemeyiz emin olun. Olsa olsa İslamcı Faşizm’den Laikçi Faşizm’e yumuşak bir geçiş yapar üç vakte kadar yeni 28 Şubat süreçlerinde gül gibi geçiniriz.

Ha, diyorsanız ki “Hiçbir rezil devir bu dinci hortumcular kadar berbat olamaz” siz de haklınız bittabi.

Bugünlerde esip gürlüyor, bol keseden özgürlük, anlayış, tebessüm dağıtıyor.

Kullandığı dil, siyasi rakibinki kadar berbat değil. En azından karşısındaki partiye “Tezek, çöplük” filan demiyor, yollarına gübre sermiyor.

Hepsine eyvallah.

Ama TV canlı yayınına telefonla bağlanıp “Beni Amerika’dan aradılar” diye konuşursan Ufo görmüş Siriuslu araştırmacıdan ne farkın kalır?

Sonra da troller seni makaraya dolarlar işte. Tarihin en vasat ve çapsız spikerinin karşısında zor duruma düşersin.

Kanalların sadece İnce’ye değil, Erdoğan dışında herkese engel koyması, kimseyi yanaştırmaması anlaşılabilir bir durum. Şaşırtıcı olan vaktiyle Kral TV’den başka yere canlı olarak katılamayan birinin (Gezegen Mehmet sevgisi nereden geliyor zannediyorsunuz) ülkenin tüm ekranlarını kendisi dışında herkese yasaklamasıdır.

Yoksa elbette İnce kolay kolay ekrana çıkarılmayacaktır. Çünkü karşısında normal bir rakip değil, başka hedefleri kitlenmiş, önüne engel olarak babası bile çıksa acımayacak bir zihniyet var!

Anneler Günü kurgulanmış klip ile halkın şefkat damarına seslenmek irite edici olsa da, Muharrem İnce’nin hakkını teslim edelim; benim diyen dinci faşistten daha insan gibi geliyor bana lakin, çok farkları olmadığını da tekrar ekleyeyim. Hele hele gücü eline geçirdiğinde nasıl canavarlaşabileceğini tahmin bile etmek istemiyorum.

Ama ekranda iki dakika görüneceğim diye abuk sabuk yalanlara başvurmak, birilerine yaranmak için hayatı çalınan yüzbinleri terörist olarak görmek bu ülkede bazı şeylerin kolay kolay değişmeyeceğinin göstergesi oluyor maalesef.

Bir de Akşener var ki, o hepsinden fena…

Bütün seçeneklerin berbat olduğu bir çağ olur mu yahu!

Varmış maalesef, ‘Uzaylılar tarafından arandım’ onlar söyledi!

5 YORUMLAR

 1. Tam “fetö” denmeden de seçim kampanyası yapılabiliyormuş diye düşünmeye başlamıştım ki Muharrem İnce’nin kendini rezil ettiği o canlı bağlantı gerçekleşti. Normal şartlarda çıkma imkanı olmayan bir kanala telefonla bağlanmış olmanın verdiği heyecanla sansasyonel bir çıkış yapmak istedi herhalde. Ama hazırlıksızdı, sunucunun bir sorusuyla ezberi bozuldu.

  Halbuki iade konusuna ilişkin gerçekler çok açıktı, ufak bir araştırmayla bunları derleyip konuşabilirdi. Örneğin Erdoğan 2016 yılında 85 kutu evrak gönderdik diye bas bas bağırıyordu ama sonradan o 85 kutunun havuz ceridelerinin pespaye haberleriyle dolu olduğu ve hatta tercüme bile edilmeden gönderildiği bizzat ABD’liler tarafından ifade edildi. İlhan Tanır da ABD’den bunları yazdı.
  En azından kutulara pense koysaydılar biz aslında KUTU KUTU PENSE oynamak istiyorduk falan derlerdi 🙂

  Şaka bir yana, ABD den bir kişinin iadesini istemek için ABD mahkemelerini ikna edecek somut delilleri dosyaya koymanız gerekir. Bunu artık Türkiye’deki herkes biliyor. Zaman reklamındaki bebek gibi akla ziyan şeyleri delil diye dosyaya koyarsanız sadece kendinize güldürürsünüz. Diğer yandan en güçlü delil dedikleri Adil Öksüz’le ilgili de en az 10 şüpheli durum sözkonusu, o şüpheleri gören birinin Adil Öksüz’ü darbe-cemaat bağlantısı açısından delil olarak kabul etmesi mümkün değil. Bu şüpheleri bloğumda irdelemiştim oraya havale ediyorum.

  Tekrar Muharrem İnce’ye dönersek toplumun narkozlu kesiminin dikkatini çekmek için yaptığı hazırlıksız çıkış ayağına dolandı, bir yandan demokrasi ve adalet derken diğer yandan zulümde İslamofaşist AKPlilerden geri kalmak istemediğinin sinyallerini de vermiş oldu.

 2. Mevcut iktidar FÖyle mücadele ediyor

  İktidara talip olanlar FÖyle daha iyi mücadele edeceklerini vaadediyor

  İç Hukuk (?) eliyle FÖ’ye saldırılıyor

  Avrupa, mağdurları iç hukuka(?) havale ediyor

  Devlet 200 BİNe yakın insanı işinden ediyor
  Aynı devlet 10 BİN yeni memur alacağını müjdeleyince halk seviniyor

  Cemaate tavsiyem, Erdoğan’a ve AKP’ye oy verin!
  Bakarsınız ters etki yapar, sistem çöker 😛

 3. Amcacim senin derdin ne?
  Kimsenin ilgilenmedigi bir detayi yakalayip ortaya cikartmis olmanin keyfini yasamak ve yasatmak mi istiyorsun? 🙂
  Birak iste ada, kendini azicik onemli hissetsin

 4. Uzaylılar sıkılıp uçak sürmek isteyebilir ayıp yani. Genelde olaylara müdahale etmezler ancak grilerde olaylara müdahale ediyor dönme sayısı arttı pişmanlık içindeyim… Toplumu ahlaka yöneltmenin yolunu değilde sıcak içeceklere sulara kimyasal sentetik vs uyuşturucu katıp insanları dönme yapıyorlar,uzaylıların uyuşturucularla kontrol ettiği(tahminimce sadece erkek olarak doğanlarda oluyor). Uzaylılar şunu anlamıyor kızlara bakıyorsak size ne oluyor. Sizde dünyayı kaplasamasaydınız! Uzaktan insan kontrolü yapmalarıda güzel yetenek. Ancak olaylara müdahale etmelerini yavaşlatmalarını sağlayacak zeki insanları görevlendiren uzaylıları bulmam lazım.
  Korunma yolu zeki insan olarak doğmak.
  Çok aptal kız bulursanız uzaylı kontrolündedir dikkat edin 😂 Ben uzakta bir yerde kız bulacağım yada evlenmeyeceğim. Reekarnasyon ise hapis olma olayıdır. Ruhun dünyaya hapsedilmesi.( 2 türlü çeşidi vardır; i)iyi insanlar(dünyada neyi doğru yaptığı geçmişte anlamayan iyiler(çoğunlukla zor tespit ederler),ii)kötü bir ailede kötü birey olanlar(istenmeyen durumlarda)

  3. Durumuda açıklayayım bu durum sonradan kötü olanlar kesinlikle zeki değillerse dönme oluyorlar. Kuzu gibi yapılıyorlar. Ben seviyorum bu sebepten dolayı yorumum gerçekten uzaktır… 😀

  Reekarnasyon olayı yapılır.
  1. Gruba giriyorsanız şanslısınız ve kendinize dikkat edin. Umarım zeki insansınızdır. Sağlıcakta ve güvende olun.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin