Alman politikacıdan skandal sözler! “Göçmenleri kurşuna dizebilir veya gazla zehirleyebiliriz”

Almanya için Alternatif (AfD) Partisi Sözcüsü Christian Lüth, bir sohbetinde, “Göçmenleri kurşuna dizebilir veya gazla zehirleyebiliriz” ifadelerini kullandı.

Almanya’da aşırı sağ Almanya için Alternatif (AfD) Partisi milletvekili olan Lüth’ün, sağ görüşlü YouTuber Lisa Licentia ile geçen 23 Şubat’ta Berlin’de gerçekleştirdiği görüşmede göçmenler aleyhinde ağır ifadeler kullandığı belirtildi.

ALMAN BASINI GİZLİCE KAYDA ALDI

Söz konusu görüşme Alman basını tarafından gizlice kayda alınırken, görüntülerin bu akşam ProSieben Spezial adlı programda yayınlanacağı duyuruldu.

“KURŞUNA DİZEBİLİR, GAZLA ZEHİRLEYEBİLİRİZ”

Lüth’ün söz konusu görüşmede, “Göçmenleri daha sonra kurşuna dizebiliriz. Bu konuda sorun yok ya da gazla zehirleyebiliriz” şeklinde konuştuğu ifade edildi.

“Almanya için ne kadar kötü olursa AfD için o kadar iyidir” dediği belirtilen Alman politikacının, “Bu tabii ki çocuklarımız için berbat bir durum. Ama bu muhtemelen bizim devamlılığımızı sağlayacaktır” ifadelerini kullandığı aktarıldı.

FARKLI NEDENLERDEN DOLAYI GÖREVİNDEN ALINMIŞTI

Berlin’deki bir barda 23 Şubat’ta kaydedilen görüntülerin ardından partinin aynı zamanda Parlamento Sözcüsü olan Christian Lüth, farklı nedenlerden dolayı bu görevinden alınmıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin