Akşener’den, mahkemenin Ümit Özdağ kararına gönderme

Mahkemenin Ümit Özdağ’ın ihracı ile verdiği kararı yorumlayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Anlaşılıyor ki partimizin sistemi içerisinde yargı çok hızlı çalıştı bu çok manidar.” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul’da gerçekleştirdiği esnaf ziyaretleri sonrası basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Ankara 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın İYİ Parti’den ihraç kararını iptal etmesiyle ilgili kararı değerlendiren Akşener şöyle konuştu:

‘‘Demek ki yargı, Sayın Bahçeli’nin ortaya koyduğu tavrı doğru bulmuş. Bu arada çok uzun süre dava açılmış ifadesi alınmamış başta ben olmak üzere arkadaşlarımız var. 5 yıldır bir davam var sürüyor. Darısı onun başına. İl Başkanımızın kendi kendine bir müracaatı var. Orada da demek ki yargı hızlı çalışabiliyormuş o soruşturmanın da çok hızlı olabileceğine dair bir örnek bu. Çok ilginç geldi bize, umarım bütün yargılamalarda aynısı olur.”

”SU YOLUNU BULUR”

Bir gazetecinin “Süreç tekrarlanır mı?” sorusuna cevap veren Akşener, “Onu bilemem. Biz kendi iç meselelerimizle vatandaşımızın meselelerini örtmeyeceğiz. Su yolunu bulur.” dedi.

1 YORUM

  1. ayni tas ayni hamam. bu kadindan da bi cacik olmaz. turk siyaseti her zaman sikintili ve yandasina calisan olmustur. turk siyasetinde belli bir kalite beklemek aptalliktir.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin