Akşener’den Ümit Özdağ’a sert tepki: Bunu söyleyen, yalancıdır

İ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partinin HDP ile yakınlaştığını söyleyen İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’a tepki gösterdi. Özdağ’ı ‘yalan söylemekle’ suçlayan Akşener, “Çok büyük bir yalandır, yalancıdır bunu söyleyen.” ifadelerini kullandı. Akşener, ayrıca bugün İstanbul İl Başkanı Kavuncu’nun, Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

Partisinin grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan Meral Akşener, Özdağ’ın, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’ya yönelik ‘FETÖ’ suçlamasının hatırlatılması üzerine ise şunları söyledi: “Onu hep beraber göreceğiz. Benim, arkadaşlarımızın ne konuştuğu değil de bugün Bülent Turan’ın ne konuştuğu önemli. Biz bir demokrasi mücadelesi vererek geldik. Partimizin içinde de onu içselleştirmeye çalışıyoruz. Bu yolculukta hatalar kusurlar oluyor ama büyük bir dikkatle, demokrasiyi, her şeye rağmen demokrasiyi istişareyi içselleştirmeye gayret ediyoruz. Hepimiz otoriter sistemlerin içinden geliyoruz. Dolayısıyla hür iradeleriyle partimizde yönetimde, milletvekilliği görevinde bulunan bütün arkadaşlarımızın fikirlerini söylemelerinin partimize zenginlik kattığına inanıyorum. Ama sayın Bülent Turan’ın bugün büyük bir zevkle ortaya koyduğu düşünceleri de benim için çok manidar oldu. Ve birden kendimi 1997’lerde 1998’lerde hissettim. Sayın Bülent Turan’ın yazdıklarına baktığımız zaman başka bir gözle inceleyeceğiz. Biz partimize bir saldırının olacağını bekliyorduk elbette. Çünkü araştırma şirketlerinde 13-15 sonuçlarını bulunca, kış kışlığını yapar ama şimdi bakacağız duruma.”

BÜLENT TURAN NE SÖYLEMİŞTİ?

AKP’li Bülent Turan, yaptığı açıklamada, “#İYİParti’de kim FETÖcü, kim değil bilemem ama 1 yıl önce; “İYİ Parti bir operasyon için kuruldu, seçimden sonra dağılma süreci başlayacak”demiştik Partisine küsen Gn Bşk, Mv istifaları, kongrede liste oyunları derken şimdi de malum tartışma. Bekleyin, Grup bile kuramayacaklar!” demişti.

AYM’Yİ DEĞİL, 8 LİRA OLAN DOLARI TARTIŞALIM

İYİ Parti lideri Meral Akşener, partisinin Meclis’teki grup toplantısında ise şunları söyledi: “Şahsi ikballerini korumak için her şeyi mübah görmek için, oynamadıkları hiçbir değer kalmadı. Anayasayı korumakla görevli Anayasa Mahkemesi sistemli bir şekilde tartışmaya açıldı. İçişleri Bakanı sataştı, küçük ortak koroya katıldı, Erdoğan’da her zaman yapığı gibi Meclis adım atarsa biz de gereğini yaparız dedi. Anayasa Mahkemeleri medeni dünyada demokrasilerin vazgeçilmez kurumlarıdır. AYM’yi tartışacağımıza gelin halktan gizlenen Covid-19 vakalarını tartışalım. AYM’yi tartışacağımıza gelin 8 liraya dayanan doları tartışalım.”

DÜRÜST OLUN, BEN TEK ADAM DÜZENİ İSTİYORUM DEYİN

“Yiğit olun, dürüst olun deyin ki ben tek adam düzeni istiyorum hukuk yok adalet yok. Çadır düzenini tartışalım. Bir yandan burası kabile düzeni yok diyeceksiniz, diğer yandan küçük ortağınıza Anayasa Mahkemesi’ni istemezük dedirteceksiniz. Devlet yönetenler siyasette, yargıda, ekonomide adil olmalıdır. Aksi halde milletin hakkını çiğnetirsiniz. Sizin derdiniz AYM ile değil, bizzat hukukun kendisiyle. Yoksa kendi atadığınız üyelerden oluşan AYM’den rahatsız olmanızı nasıl açıklayacağız?

HİTLER GÖRSE, YERİNDE TERS DÖNER

“Ey sayın Erdoğan, bu cumhuriyet olmasaydı sen de o sarayda sefa süremezdin. Hitler bugünkü Türkiye’yi görse yerinde ters döner, ben bunları nasıl akıl edemedim diye… Ekmek bulamayan vatandaşa askıda ekmeği bile düzgün yapamıyorlar. Hem ekonomi uçuyor deyip hem aksıda ekmek kampanyası başlatıyorsanız birileri yalan söylüyor demektir. Artık yalanlar dikiş tutmuyor. Biliyorsunuz sayın Erdoğan hep sıkıştığında yalanlarını saklar. Geminin güvertesine çıkıp 85 milyar metreküplük yeni doğalgazı açıkladı. Biz 1 metreküplük gazı bile sevinçle karşılarız ama sıktı be kardeşim. Bir yandan gaz bulduk diye caka satıyorsunuz, diğer yandan vatandaşın kullandığı gaza zam yapıyorsunuz.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin