Aksaray’da polis, KHK’lı öğretmen avına çıktı: 45 özel kurs merkezine eş zamanlı baskın

Aksaray’da KHK ile ihraç edilen öğretmenlerin özel eğitim kurumlarında çalıştığı yönde şikâyet ihbarları gelmesi üzerine jandarma, Sosyal Güvelik Kurumu (SGK), Milli Eğitim Müdürlüğü, Vergi Dairesi Müdürlüğü ve polislerin yer aldığı toplam 225 personelle 45 eğitim merkezine eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

Edinilen bilgiye göre, valilik ve milli eğitim müdürlüğüne gelen cemaatle irtibatlı oldukları iddiasıyla KHK ile ihraç olan öğretmenlerin özel kurumlarda çalıştığı ve devlet eğitim kurumlarında çalışan öğretmenlerin özel kurumlarda izinsiz ders verdiği yönde şikâyet ihbarları üzerine il genelinde 45 özel eğitim merkezi ve kişisel gelişim kurslarına 225 personelle eş zamanlı baskın düzenlendi.

Jandarma, Sosyal Güvelik Kurumu (SGK), Milli Eğitim Müdürlüğü, Vergi Dairesi Müdürlüğü ve polislerin yer aldığı operasyonda işletme sahibi, müdürü, müdür yardımcıları ve tüm öğretmenler tek tek denetlendi.

Aksaray Valiliği’nin konuyla ilgili açıklama yapacağı öğrenilirken KHK’lı öğretmenlere 45 bin lira ceza kesildiği iddia edildi.

3 YORUMLAR

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin