AKP’li Yeneroğlu: Yurt dışında gazeteciler ağır sorular sorunca şok oluyoruz

AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu

AKP Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Twitter hesabından yeni medya yayıncılığı konusunda paylaşımlarda bulunurken, Türkiye’deki gazetecilerin nasıl baskı altında olduğunu gösteren örnekler verdi.

Her birisinin kendi mecrasında, kısırlaşma karşısında sesini yükselttiğini belirten Yeneroğlu’na bir takipçisi “Sayın vekilim ne zaman sizi program yaparken göreceğiz” diye sordu.

AKP Milletvekili Yeneroğlu bu soruya karşı şunları söyledi: “Davet etmiyorlar ki… Gıcık sorular soruyorlar. Sorun gazetecilerde, bende değil yani.. Şöyle ‘İstediğimiz gibi sorular sorun’ diyoruz, olmaz diyorlar. Malum siyasetçileri alıştırdılar, artık eleştirel sorulara tahammül edemiyoruz. Sonra yurt dışında gazeteciler ağır sorular sorunca şok oluyoruz. Kültür şoku yani… Yabancı gazetecilere de, arkadaşlar lütfen eleştirel sorular sormayın diyorum, ama takan yok.. Dolayısıyla artık kimseyle konuşmuyoruz… Geçen bir TV programında reklam aralarında moderatör arkadaş ‘Şu soruları soracağım’ diyor, ancak yayında sormayınca, ‘Hayrola niye sormuyorsunuz’ diyorum, ‘Beni ne işimden edeceksiniz’ diyor. Maalesef bu haldeyiz. Oysa özgür ve eleştirel gazetecilik amme menfaatine hizmettir…”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin