AKP’li vekile kendi köyünde sert tepki: Memleketi sattınız; Allah’tan bir korkun!

AKP Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir, kendi köyünde gerçekleştirdiği buluşmada bir köylü, “Memlekette bir şey koymadınız, sattınız hepsini. Bitirdiniz memleketi. Mahvettiniz, Allah’tan bir korkun. Sizde hiç mi Allah korkusu yok” diyerek tepki gösterdi.

Özdemir ise, “Köyü satan da, bitiren de şerefsizdir. ‘Köyü sattı’ diyen de şerefsizdir. Böyle bir terbiyesizlik görmedim” karşılığını verdi.

Kendi memleketi olan Konya’nın Ilgın ilçesine bağlı Çavuşcugöl Köyü’ne ziyarete giderek köy halkıyla toplantı yapan AKP’li Özdemir’e, bir köylü, arazilerin kamulaştırılma kararına tepki göstererek “Ahmet senin babanın da arazisi var burada. Benim 40 tane yerim gidiyor, benim hayatım bitiyor. Utanmıyorsunuz da” dedi.

Köy halkının ‘Hakkı Dayı’ diyerek sakinleştirmeye çalıştığı vatandaş, “Memlekette bir şey koymadınız, sattınız hepsini. Ne dinleyeceğim. Bitirdiniz memleketi. Mahvettiniz, Allah’tan bir korkun. Sizde hiç mi Allah korkusu yok” diyerek tepki gösterdi.

Özdemir, o anı kameraya alan bir köylüye ise “sen de çekme kardeşim” diyerek tepki gösterdi.

1 YORUM

  1. Sayın Özdemir: “Köyü satan da, bitiren de şerefsizdir. ‘Köyü sattı’ diyen de şerefsizdir. Böyle bir terbiyesizlik görmedim” dediyse, dediği doğrudur ve son defa “köyü sattı” diyen bir şerefsizdir…
    Halka, “şerefsiz” diyen “milletvekili” de olsa, bakan da olsa, devlet başkanı da olsa “şerefsizdir”.
    Bulunduğu makam ve mevkiyi, insanları susturmak için kullananlar, gazetecileri soru sormaya korkar hale getirenler “şerefsizdir”.
    Milletin şeref ve ahlak anlayışın, korkusuna gelebe çaldığı an, muktedir zalimlerin, mazlumların omuzlarında yükselen iktidarlarının sarsılıp yıkılmaya başladığı andır…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin