AKP’li vekil, gazeteci Bayraktar’ı ‘Cemal Kaşıkçı’yı hatırlatarak tehdit etti

TBMM İdare Amiri ve AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, gazeteci Cemile Bayraktar’In sosyal medya üzerinden paylaştığı öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı fotoğrafıyla tehdit etti.
Tartışma, Cemile Bayraktar’ın, “Nasıl bir ülke isterdiniz? Siyasilerin sorgulanamaz, torpili olmayan çocuğunuzun iş bulamadığı, sokak ortasında organize şekilde gazetecilerin, siyasetçilerin dövüldüğü, kitlelerin dış güçle korkutulup, iç eşkıyalarla sindirildiği bir ülke mi yoksa…” paylaşımıyla başladı. Söz konusu paylaşıma AKP’li Ali Şahin, “Ya da demokrasi, özgürlük, insan haklarını savunan kendi vatandaşı bir gazeteciyi yine kendi konsolosluğunda parçalayarak buharlaştıran bir ülkenin “özgür gazetesinde” yazmak mı isterdik acaba?” paylaşımıya karşılık verdi.

Cemile Bayraktar’ın, “Yok, kendi ülkemizdeki görmeyip, sürekli başka ülkelerdeki olumsuzlukları yazıp böylece kendi ülkemizdeki sorunların üzerini örtmek isterdik, yani sizin gibi… Vatandaşlarınıza sorumluluğunuzu başka ülkelerden örnek vererek mi yerine getireceksiniz, hatırlatayım Türkiye’deyiz!” cevabı üzerine bu kez Şahin, “Bu ülkede yaşadığınız için bunları özgürce yazabiliyorsunuz. Yazdığınız gazetenin sahiplerine ve ülkenin yönetecilerine bu cümleleri kursaydınız meslektaşınız gibi şimdi buharlaştırılmış olabilirdiniz.” ifadelerini kullandı.

Tartışmanın sonunda, “Bu ülkede yaşadığınız için bunları özgürce yazabiliyorsunuz. Yazdığınız gazetenin sahiplerine ve ülkenin yönetecilerine bu cümleleri kursaydınız meslektaşınız gibi şimdi buharlaştırılmış olabilirdiniz.” diyen AKP’li Şahin, ardından Suudi Başkonsolosluğu’nda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın fotoğrafını Cemile Bayraktar’ı da etiketleyip paylaşarak, “Rahmetle anıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin