AKP’li Turan, Peker’in iddialarına böyle cevap verdi: Oyuna gelmeyeceğiz!

Bülent Turan

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, suç örgütü lideri olmakla suçlanan Sedat Peker’in iddiaları ile ilgili konuştu. TBMM’de düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulunan Turan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında soruşturma komisyonu kurulması taleplerine ilişkin, “Bu oyunlara gelmeyeceğiz, hatalarımız varsa gereğini yaparız. Toplumun tüm dertleri derdimiz, merakları merakımız. Yanlış yapan varsa ayıklamak bizim görevimiz.” diye konuştu.

Peker’in iddialarını gündeme getiren muhalefeti eleştiren Turan, “Sedat Peker’den başka gündemleri yok gibi.” dedi. Mafyanın AKP ile yan yana gelecek en son kavram olduğunu savunan Turan, “Bir kişinin ne söylediği kadar nerede söylediği de kıymetlidir. Türkiye düşmanlığıyla bilinen bir ülkenin otelinde konuşuyor. Yetmedi; otel değiştiriyor, aynı patronun otelleri, farklı zincirler. Biz bu oyunlara gelmeyeceğiz. Hatırlayın, Türkiye’de değnekçilik, çetecilik, mafyacılık her gün manşetlerdeydi. Biz çetelerle mücadelelerde en çok adım atan ekibiz. Eskisi gibi çete, mafya, değnekçi manşetleri var mı? Kalmadı artık ama insanız; hatamız vardır, eksiğimiz vardır, bunları temizleriz ama Meclis’imizin alet edilmesini doğru bulmuyoruz.” ifadelerini kullandı.

SOYLU’YA: ELİNDE BELGE VARSA ORTAYA KOYSUN

Bülent Turan, Süleyman Soylu’nun dile getirdiği ayda 10 bin dolar alan siyasetçiyle ilgili iddia için ise “Hukukun gereği neyse yapmak lazım 10 bin dolar ya da başka bir şey elde ne varsa ortaya konulmalı.” dedi.

1 YORUM

  1. “Hatırlayın, Türkiye’de değnekçilik, çetecilik, mafyacılık her gün manşetlerdeydi” diyor…
    “Bütün medya bizde artık; biz de haber yaptırmıyoruz” mu demek istiyor acaba?

    Şimdi bir tek “mafya dedikleri bu adama hangi Hükümet zamanında, hangi Bakan tarafından “koruma polisi” verilmiş? Bu izin hangi Hükümet zamanında, hangi Bakan tarafından yenilenmiş? Bu işlemlerin altına imza atanlarla ilgili işlem başlatılmış mı? Hükümetin küçük ortağının isteğiyle hapisten çıkarılan mafya liderleri var mı?” sorularına cevap versinler de hafızamız tazelensin.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin