AKP’li Özkan: Ekonomik kriz yok; öğrencilere 650 değil, 250 lira burs vermemiz gerekiyor

Hacı Özkan

AKP Mersin Milletvekili Hacı Özkan, 650 TL olan öğrenci burs ücretinin yeterli olup olunmadığının sorulması üzerine, “Hesap ettiğimiz takdirde, şu anda 250 lira vermemiz gerekiyor ama biz 650 TL veriyoruz.” dedi. Özkan’ın 250 TL rakamını ‘nasıl hesapladığı’ bilinmiyor. Özkan’a göre Türkiye’de ekonomik kriz de yok.

Kanal 42 Televizyonu’nda yayınlanan bir programda konuşan Hacı Özkan’ın açıklamaları kamuoyunda tepki çekti. AKP’li Özkan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Üniversite öğrencilerinin aldığı burs 45 liracıktı. Bursları 650 TL’ye çıkardık.” sözlerinin hatırlatılması ve 650 TL’lik burs ücretinin muhalefet tarafından eleştirilmesine üzerine ilginç açıklamalarda bulundu.

650 TL’lik bursun yeterli olup olmadığının sorulması üzerine Özkan, “2002 öncesindeki fiyatlar farklı, şu anki fiyatlar farklı ama 45 lira ile 650 lirayı kıyasladığımız zaman, o dönemdeki fiyat farkları ile bu dönemdeki fiyat farklarının aynı olduğunu söyleyemeyiz. Şimdi hesap ettiğimiz takdirde, şu anda 250 lira vermemiz gerekiyor. Ama bugün 650 lira burs veriyoruz. Eğer bugün Türkiye’de terör olmamış olsaydı, pandemi olmamış olsaydı, yangın, sel felaketleri, depremler olmamış olsaydı… Eğer bu mücadele 2002 öncesinde verilmiş olsaydı, bugün belki de genç kardeşlerimize 650 lira değil de daha fazla burs veriyor olacaktık. Ama bugün çok şükür ekonomide de yıllardır daha da iyileşir duruma geliyoruz.” dedi.

EKONOMİK KRİZ YOK, DENGESİZ FİYAT ARTIŞLARI VAR!

Özkan, “Türkiye’de ekonomik kriz var mı?” sorusu üzerine ise şunları söyledi: “Türkiye’de bir ekonomik kriz yok. Ekonomik kriz tabi ki bir önceki yıllara göre fiyatların artışıyla birlikte, vatandaşlar içerisinde haliyle tepkiler var. Biz gittiğimiz bölgelerde de tepkiler var yani. Dengesiz fiyat artışları, yani bir ürünü 10 liraya satıyorsunuz diyelim bir diğeri ise 15 liraya satıyor… Dolayısıyla bunların önlemi elbette alınıyor. İlgili bakanlıklarımızın bu noktadaki çalışmaları devam ediyor.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin