AKP’li Özkan ağız değiştirdi: HDP’yi sandığa gömeceğiz

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, dün yaptığı, “HDP’yi kapatacağız” açıklaması için bugün yeniden konuştu. Özkan, “2023’te HDP’yi sandığa gömerek, tabela partisi haline getireceğiz” dedi. AKP’li Cahit Özkan, dün TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, “HDP hem siyasi olarak kapandıktan sonra hukuken de kapanacaktır. İnşallah milletimiz nezdinde HDP’yi kapatacağız. Milletimizin artık bu partiden ümidi kalmamıştır.” ifadelerini kullanmıştı.
Ancak söz konusu ifadelerin Saray’ı ve AKP parti kurmaylarını rahatsız ettiği belirtildi.

HaberTürk gazetesinden Kübra Par, bugünkü köşesinde, konuyu AKP kurmaylarına ve Saray’a sorduğunu belirterek, “Dün bu soruyu AK Parti kurmaylarına ve Cumhurbaşkanlığı kaynaklarına sordum ve hepsi aynı yanıtı verdi: Cahit Özkan’ın açıklaması parti kararını yansıtmıyor, HDP’nin kapatılması konusunda alınmış bir karar yok.”

AKP Grup Başkanı Naci Bostancı da dün “HDP ile ilgili bizim siyasi kanaatlerimiz, hukuken ise ancak yorumlarımız olabilir. Biz siyasetle ilgiliyiz. Hukuken değerlendirme, bağımsız mahkemelerin konusu” açıklamasını yapmıştı.

AĞIZ DEĞİŞTİRDİ

Gelişmeler üzerine Cahit Özkan, TBMM’de bugün yeniden basın toplantısı düzenledi. Basın mensuplarının “Muhalefet yargıya talimat olarak eleştiri yaptı. Bir başvurunuz olacak mı?” sorusuna Cahit Özkan, “Burası siyaset kurumu. Siyaset kurumunun rekabeti sandıkta. Yani milletimizin gönlünü kazanmakla olur. 2023’te HDP’yi sandığa gömerek, tabela partisi haline getireceğiz.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin