AKP’li Mücahit Birinci: Başkanlık sistemine alışacaksınız!

AKP Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi Mücahit Birinci’nin HaberTürk’te katıldığı programda kullandığı ifadeler ve tavrı kamuoyunda tepkiye neden oldu. Birinci, tepki üzerine açıklama yaptı: “İfadelerim çarptırıldı.”

‘Enine Boyuna’ programında AKP’li Mücahit Birinci’nin üslubu ve tavrı kamuoyunda tepkiye neden oldu. Programın konuklarından Prof. Dr. Ersan Şen, MB eski başkanı Naci Ağbal’ın gece yarısı bir kararnameyle Erdoğan tarafından görevden alınmasını eleştirdi. Şen, “Naci Ağbal gibi bir insanı Merkez Bankası Başkanlığı’na getirip de gecenin 4’ünde neden görevden alıyorsunuz, gerekçesi ne arkadaş? Ne yaptı bu adam?” sözleri üzerine Birinci, “Anayasal yetkisi var da ondan.” dedi.

Şen’in “Hukuk devletinde anayasal yetkisi vardır denilerek işin içinden kurtulamaz. Çünkü, o anayasal yetkinin kullanılmasının maliyeti bize çıkıyor. Böyle birşey yok.” şeklinde tepki gösterdi. Bu sözler üzerine Birinci, “Alışacaksınız alışacaksınız. Daha alışmadınız başkanlık sistemine.” ifadelerini kullandı.

Ersan Şen ise “Hayır, hiçbir şeye alışmayacağız. Türk milleti pahalı hayata alışmayacak.” dedi.

Kamuoyundaki tepkiler üzerine Mücahit Birinci, sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı: “Başkanlık sistemine alışacaksınız” cümlemi alıp, minvalinden saptıran karanlık odalara, ekşimiş sözlüklere ve diğer botlara karşı hukuki yolları kullanacağımı ifade ediyorum. Bunların, ifadelerimizi, ahlaksızca saptırmaktan başka çareleri yok. Akrepe, neden akrepsin denmez.”

MÜCAHİT BİRİNCİ’NİN 330 EUROLUK ATKISI GÜNDEM OLDU 

Bu arada, katıldığı televizyon programlarında Türkiye ekonomisinin iyi olduğunu savunan Mücahit Birinci’nin taktığı 330 Sterlinlik atkı sosyal medyada gündem oldu. Söz konusu atkının fiyatı bugünkü kurla 4 bin 200 liranın üzerinde.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin