AKP’li Cahit Özkan: 2023 seçimlerinde yüzde 75’in üzerine çıkacağız

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, ‘2023 seçimlerinde tarihi bir rekorla ipi göğüsleyeceklerini, oy oranlarının yüzde 75’in üzerine çıkacağını’ iddia etti. Cahit Özkan ayrıca, yeniden ilişki kurulmaya çalışılan Birleşik Arap Emirlikleri’nin 15 Temmuz’un finansörü olduğunu anlattı.

Armağan Çağlayan’ın YouTube’da yayınlanan ‘Zor Ama Yine De Sor’ programına katılan Cahit Özkan, şunları söyledi:

  • Biz diyoruz ki, inşallah 2023 seçimlerinde tarihi bir rekorla ipi göğüsleyeceğiz. Yüzde 75’in üzerine çıkacağız. Zaten elbette amacınız seçimleri kazanmaksa hedefiniz yıldızlar olmalı. Ben AK Parti Grup Başkanvekili olarak, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, ‘siyasetinin acaba yüzde yüz vatandaşımız neden bizi desteklemiyor?’ bu arzuyla bu hedefle siyaset yapıyoruz.
  • Yüzde 75 dedi, bu hangi kafada’ diye soruyorlar. Biz de diyoruz ki, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 53 oy oranını görmüş bir Cumhur İttifakı olarak yüzde 75’i hedeflemede daha doğal ne var? Birileri yüzde 23 oy alarak yüzde 50 artı 1 almayı hedefliyor. Kimse yüzde 23’den yüzde 50’ye nasıl gidiyorsun diye sormuyor. Yüzde 53 oy alan ittifakın yüzde 75 oy alma hedefine hayalperestlik olarak bakıyor.

BAE, 15 TEMMUZ’UN FİNANSÖRÜ, BİZ BUNA İNANIYORUZ

Cahit Özkan, iktidarın 15 Temmuz’un arkasında olmakla suçladığı Birleşik Arap Emirlikleri ile yeniden geliştirilmeye çalışılan ilişkilere ilişkin de ilginç açıklamalarda bulundu: “Bu soru doğru, Birleşik Arap Emirlikleri madem ki 15 Temmuz’un finansörü, madem ki Türkiye düşmanlarının finansörü. Esas sormamız gereken soru şu: Biz buna inanıyoruz, siz inanıyor musunuz? Biz de inanıyoruz. O zaman siz niye Birleşik Arap Emirlikleri ile beraber ilişki kurmamızı istediniz. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi bize “Niye Birleşik Arap Emirlikleri’ni dışlıyorsunuz?” dedi. Benim şöyle bakmam lazım, belki de Birleşik Arap Emirlikleri baktı ki Türkiye’ye diz çöktüremiyor, baktı ki Türkiye’nin istiklalini engelleyemiyor, baktı ki Türkiye’ye dayanmadan, Türkiye ile birlikte yürümeden bölgesel ve küresel anlamda kendi menfaatlerinin aleyhine bazı şeyler ortaya çıkıyor, o zaman Birleşik Arap Emirlikleri -ben böyle okuyorum çünkü- teslim oldu. İşte güvenli enerji arzının Türkiye olmadan olamayacağını uluslararası toplum kabul etti.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin