AKP’li Amasya Milletvekili Karahocagil: Arabanın deposunu doldurdum ta 900 lira

Levent Karahocagil, intihar eden tıp fakültesi öğrencisi Enes Kara'yla ilgili soru üzerine, 'dış güçlere' dikkat çekti.

AKP Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, yakıt fiyatlarındaki yükseklikten yakındı, arabasının deposunu 900 liraya doldurduğunu söyledi. Karahocagil, “Maliyet hesabı yapmıyoruz desem yalan olur.” dedi.

TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu ve gazetecilerin sorularını cevapladı. AKP milletvekillerinin illere yaptıkları ziyaretler nedeniyle akaryakıt fiyatlarından şikayet ettiği ve yakıt hesabı yaptıkları hakkındaki soruya Karahocagil, “Yapmıyoruz desem yalan olur. Mesafe yakın, yakın olmasına rağmen depoyu doldurdum ta 900 lira. Gidiş geliş 2 bin lira. Tabii maliyet hesabı nasıl yapmayalım? Yapıyoruz. Ama bu maliyet hesaplarını yaparken de yaptığımız iş, bu ülke için, bu vatan için, bu topraklar için. Tabii o zaman hesap bir işe yaramıyor. Hesabı bertaraf ediyorsun.” karşılığını verdi.

ENES KARA’NIN İNTİHARINI BÖYLE YORUMLADI: DIŞ GÜÇLERİN OYUNLARI

Üniversite öğrencisi Enes Kara’nın kaldığı cemaat evinde intihar etmesi sonrası cemaat yurtlarının kapatılması yönündeki taleplerle ilgili soruyu ise şöyle cevapladı: “Gerçekten böyle baskılar doğru değil. Yani kabul etmemiz mümkün değil. Tabii bunu cemaatlere mal etmek de doğru değil. Cemaatlerden bir tane oluyorsa diğer türlü ailelerden onlarca oluyor. Kumar oynayan, içkici bir aileden onlarca oluyor. Onlar hiç gündeme gelmiyor ama burada Enes Kara üzerinden cemaatlere, Müslümanlara vurma gayreti içerisinde. Tek amaç, ‘Müslümanlara nasıl vururuz’un hesabı. Biz, bunu, gençlerimize ‘Dış güçler’ deyince de biraz zorlarına gidiyor ama bu bir gerçek. Dış güçlerin ülkemiz içindeki oyunları.”

 

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin