AKP’de koltuk kavgası: Bakan Kaya, yerinden kalkmayan Soylu’nun danışmanını fırçaladı

AKP grup toplantısı öncesinde iki bakanın danışmanları arasında koltuk gerilimi yaşandı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın danışmanı ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun koruma ve danışmanlarından oluşan ekip yaklaşık 1 saat aynı koltuk için mücadele etti. Gerilime son noktayı Bakan Kaya koydu.

Her zaman İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun oturduğu koltuğu bu hafta, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın danışmanı oturmuştu. Soylu’nun ekibinden koruma ve danışmanlar, ısrarla Kaya’nın danışmanını bu koltuktan kaldırmaya çalıştı. Soylu’nun ekibinden 6 kişi, dakikalarca uğraştı ancak başarılı olamadı. 45 dakikanın sonunda Aile Bakanı’nın danışmanı yerinden kalktı, Soylu’nun ekibinden bir kişi o koltuğa oturdu.

Ancak bu durum uzun sürmedi; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya grup toplantısına geldi ve direkt bu koltuğa yöneldi. Soylu’nun danışmanını koltuktan kaldırdı ve kendisi oturdu. Öte yandan Süleyman Soylu AKP’nin grup toplantısına katılmadı…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin