AKP’de farklı bir ses: Mitingde katliam görüntülerini göstermek yanlış

AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim mitinglerinde Yeni Zelanda’daki cami katlimanının görüntülerini izletmesine parti içinden de tepki geldi. AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, katliam videosunun mitinglerde gösterilmesini doğru bulmadığını söyledi.

T24’ün haberine göre, Yeneroğlu, WDR Köln Radyosu ile yaptığı söyleşide katliam videosunun gösterilmesine karşı olduğunu ifade etti. Görüntüyü izlemesinin ardından ‘ilgili arkadaşlara’ görüşünü ilettiğini kaydeden Yeneroğlu, “Bu görüntülerin çocukların izlemesini doğru bulmuyorum. Kim telkinde bulundu bilemiyorum ama doğru olmadığı kanaatdeyim. Ben büyük bir ekseriyetin benim gibi düşündüğünü düşünüyorum.” dedi.

‘Ezanı protesto’ iddiasında da Erdoğan’la ayrılmıştı

Yeneroğlu, 8 Mart’ta kadınların İstanbul İstiklal Caddesi’nde yıllardır gerçekleştirdiği Feminist Gece Yürüyüşü’nün polis tarafından biber gazı ve plastik mermi kullanılarak dağıtılmasının ardından başlayan ‘ezanı protesto ettiler’ tartışmasında da iddiayı sıklıkla dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan’la zıt cephelerde yer almıştı.

Twitter hesabından açıklama yapan Yeneroğlu, şu mesajı paylaşmıştı: “Ezanın ıslıklandığı olasılığı ne kadar rahatsız ediciyse, ‘ezana uzanan eller kırılsın’ sloganıyla şiddet dili kullananlar çok daha ürkütücü. Ezanın bu şekilde korunmaya, hele insanları incitmeye ve kaba kuvvetle korkutmaya ihtiyacı yok. Biraz sükûnet ve sağduyu lütfen.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin