AKP Tunceli İl Başkanı olmayan yangın söndürme uçağını photoshopla ekledi

Tunceli’nin Hozat ve Ovacık ilçelerinde yaklaşık 15 gün önce çıkan orman yangınına müdahale edilmemesi tepkiler sürerken AKP Tunceli İl Başkanı Sercan Özaydın, devletin Tunceli’deki yangınlara gereken müdahaleyi yaptığını ileri sürdü. AKP’li başkan yangın fotoğrafına photoshopla söndürme uçağı ekleyerek yangına uçaklarla müdahale edildiği algısını oluşturmaya çalıştı.

Tunceli’de orman yangınlarına havadan müdahalenin geç yapılması nedeniyle AKP iktidarına sert tepkiler artarak devam ediyor.

Tepkiler sürerken AKP Tunceli İl Başkanı Sercan Özaydın, sosyal medyadan photoshopla algı oluşturmaya çalıştı.

Yangın fotoğrafına photoshopla söndürme uçağı ekleyen Özaydın, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Hizmeti fotoğraf, siyaseti iftira zanneden kimseler bilmeliler ki; Hozat ilçemizde çıkan yangına Devletimiz tüm imkanlarıyla müdahale etmektedir. Bugün arazözlerle, yarın uçaklarla…Tunceli halkımız; Bu yaygara ile üstü örtülmeye çalışılan asıl gerçeği çok iyi biliyor!” ifadelerini kullandı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

  1. Başkan: “Hizmeti fotoğraf, siyaseti iftira zanneden kimseler bilmeliler ki; Hozat ilçemizde çıkan yangına Devletimiz tüm imkanlarıyla müdahale etmektedir. Bugün arazözlerle, yarın uçaklarla…Tunceli halkımız; Bu yaygara ile üstü örtülmeye çalışılan asıl gerçeği çok iyi biliyor!” diyerek asılnda doğru söylemiş. Altına imzamı atarım. Belki “çok iyi biliyor” ifadesi yerine: “… günden güne daha iyi anlıyor!” ifadesi daha doğru olur.
    Allah milletimizin basirtetini açsın…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin