AKP Milletvekili’den Demirtaş ve kızlarına ağır hakaret!

Kasım 2016’dan beri Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ıi eşi Başak Demirtaş’ın koronavirüs bahanesiyle kızlarının babasıyla görüştürülmediğini açıklaması üzerine AKP Manisa Milletvekili Tamer Akkal, Demirtaş için “Selo iti enikleriyle görüşemiyormuş” diye yazdı. Akkal, daha sonra yaptığı açıklamada paylaşımı kendisinin yapmadığını öne sürdü.

AKP Manisa Milletvekili Tamer Akkal, cezaevinde çocuklarıyla görüşme yapması engellenen eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında skandal ifadeler kullandı. Akkal, “İt” diyerek Demirtaş’a ve çocuklarına hakaret etti. Akkal, daha sonra yaptığı açıklamada paylaşımı kendisinin yapmadığını ileri sürdü.

Edirne Cezaevi’nde 4 Kasım 2016’dan bu yana tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş çocukların babalarıyla görüşmesine cezaevi yönetimi tarafından izin verilmediğini açıklamış, Demirtaş, “Selahattin’in, kızlarımız Delal ile Dılda’yı birlikte görmesine izin verilmedi. Selahattin, pandemi başladığından bu yana kızlarını sadece birer kez, ayrı ayrı görebildi” demişti.

AKP Manisa Milletvekili Tamer Akkal, Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile Demirtaş’ın çocuklarıyla görüşememesi hakkında skandal ifadeler kullandı.

Akkal, “Selo iti enikleriyle görüşemiyormuş. Bizim Şehit çocuklarımız da babalarıyla görüşemiyor. Allah ya size verecek, ya bize.. ” dedi.

Akkal, daha sonra tepkiler üzerine tweetini sildi.

Akkal, 24 Haziran 2018 genel seçimlerinde İYİ Parti’den Meclis’e girmiş, seçimin üzerinden 6 ay geçmeden partisinden istifa ederek AKP’ye katılmıştı.

AÇIKLAMA YAPTI: PAYLAŞIMI BEN YAPMADIM

AKP’li vekil, söz konusu paylaşımının büyük tepki çekmesi üzerine, saatler sonra açıklama yaptı. Akkal, açıklamasında paylaşımı kendisinin değil bir danışmanın, hesapları karıştırarak yaptığını öne sürdü.

Akkal’ın yaptığı açıklama şöyle:

Bugün sabahın ilk saatlerinde resmi sosyal medya hesaplarımdan Selahattin Demirtaş ve ailesi hakkında yapılan paylaşım, şahsım tarafından yapılmamıştır; bir danışman arkadaşımızın hesapları karıştırarak yaptığı bir paylaşımdır.

Aile ve çocuk kavramı, en kutsal değerlerimizdendir. Bu konudaki hassasiyetim bilinmektedir. Milletin vekili makamında olan biri için böyle bir dilin tarafımca kullanılması bir yana, zikredilmesi bile benim dünyama terstir.

Her evladın ideolojilerimizden bağımsız çok değerli ve biricik olduğunu bilen ve evladı olan biri olarak; ülkemizde yaşayan vatandaşlarımızın ırk, dil, din, etnik köken kavramlarından bağımsız çok kıymetli olduğunun bilincinde bir insan olarak, şahsımla ilgisi olmayan paylaşım için çok üzgün olduğumu belirtir, danışman arkadaşımızla ilgili gerekli işlemlerin yapıldığını kamuoyunun bilgisine sunarım.

 

2 YORUMLAR

  1. Benim kardeşimin: “programı telefona ben yüklemedim; filanca yüklemiş” savunmasını kabul etmeyip içeri atarken, AKP, milletvekilinin “ben yazmadım, danışmanım yazdı” açıklamasını kabul eden, devletin de, adalet sisteminin de, kamuoyunun da… hepsinin hayra istikametlenmesini Allah’dan dilerim.
    Yazıyı bizzat kendim yazdım ve göndermeden yine kontrol ettim…

  2. He he bizde inandık. Bari yaptığınızın arkasında durun. Ama tepkiler artınca anca geri adım atın. Ama bu halk sizin gibi bir iktidari fazlasıyla hak ediyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin