AKP medyasının hedefindeki İsmail Günaçar’ın babası konuştu: “Kanal 7 ve AKP’yi nasıl kurduk ve nasıl bu hale geldiler?”

Ahmet Davutoğlu’nun ‘Gelecek Partisi’ en genç Kurucular Kurulu Üyesi olan İsmail Günaçar’ın partinin açılış programında ‘Davutoğlu için “En azından diploması var”ifadeleri kullanması iktidar medyasını rahatsız etmişti. Karşı yayınlara başlayan havuz medyası Günaçar’ın babası için bilindik ‘sözde fetö’cü’ yaftası ile karşı haberler yapmaya başladı.

Diş hekimi olan ve ABD’de yaşayan baba Recep Turgay Günaçar, Youtube kanalından iddialara cevap verdi. Kendisinin MGV’ci ve Milli Görüşçü olduğunu ve teşkilatlarda uzun süre görev yaptığını belirten Günaçar, kendisini hedef gösteren Kanal 7 ve Haber 7’nin nasıl kurulduğunu anlattı.

“Kanal 7’yi biz teşkilat para toplayarak kurduk ve güya para verenler hisse alıyormuş gibi oldu. Sonradan o paralar kayboldu gitti. Kardeşim siz kendi ayağınıza sıkıyorsunuz, siz ne yaptığınızı bilmiyorsunuz, yazık yazık. Sizde ufak bir gazetecilik namusu, haysiyeti olsa, meslek ahlakı olsa bunu yapmazsınız. Siz o paralara ne oldu onu açıklayın. Binlerce insan bu paraları medyamız olsun diye verdi. Sonra Kanal 7 kuruldu, AKP kuruldu, Tayyip Erdoğan geldi. ” ifadelerini kullandı.

Oğlunun açıklamalarında bir küfrün, bir hakaretin bulunmadığını belirten Günaçar, “İsmail’e terbiyesiz diyorlar. Söyledikleri İçişleri Bakanı ya da Numan Kurtulmuş’un söyledikleriyle aynı mı? Ama bu kişiler şimdi en üst düzeyde AKP’de görev yapıyor.” dedi.

İsmail Günaçar, Davutoğlu için “En azından diploması var” demişti. Daha sonra Günaçar yanlış anlaşıldığını belirterek, “Büyük onur ve heyecan yaşadığım bir anda; bilime önem verme, akademik kariyer sahibi olma ve en önemlisi liyakat ve ehliyet anlamında kast ettiğim “diploma” kelimesi, benim Sn. Cumhurbaşkanına yönelik herhangi bir ifadem olmamasına rağmen bağlamından koparılarak linç başlatıldı” ifadelerini kullanmıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin