AKP kadar biz de HDP’nin oylarına talibiz

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, tıpkı iktidar partisi AKP gibi Türkiye'deki her vatandaşın oyuna talip olduklarını söyledi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, HDP’nin, partilerinin lehine adaylarını çekmesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesin oyuna talip olduklarını anlatan Karamollaoğlu, “Birileri çekilmiş, çekilir. Bizim, onların üzerinde bir etkimiz yok ki çekilin veya çekilmeyin diyelim.” ifadelerini kullandı.

SP lideri Temel Karamollaoğlu, gündemi partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısıyla değerlendirdi. AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın anketlere ilişkin ifadelerini hatırlattı. “Cumhurbaşkanı, ‘Anketlere inanmıyoruz’ diyor. Yarın sandıktan çıktığı zaman daha büyük bir şokla karşı karşıya kalacaksınız.” dedi.

TERÖRE HER ZAMAN KARŞI OLDUK

Temel Karamollaoğlu, partisinin her zaman terörün karşısında durduğunu söyledi. HDP’nin Şanlıurfa’da, büyükşehir ve merkez ilçe belediye başkan adaylarını Saadet Partisi lehine çekmesine ilişkin ise şu değerlendirmelerde bulundu: “HDP adaylarını çekti, o halde bizi onunla itham ediyorlar. Şunu bilsinler; Sayın Erdoğan, HDP oylarına ne kadar talipse, biz de o kadar talibiz. Onlar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesten oy istiyorlar, biz de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesten oy istiyoruz.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin