AKP İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe oldu

AKP İstanbul 7’nci Olağan İl Kongresi’nde il başkanlığı görevine Osman Nuri Kabaktepe, seçildi. Kabaktepe ilk konuşmasında, gelecek seçimlerde İstanbul’u yeniden kazanacaklarını iddia etti.

AKP İstanbul 7. Olağan İl Kongresi, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

“OSMAN NURİ KABAKTEPE KARDEŞİMİZİ İSTANBUL’A İL BAŞKANI YAPIYORUZ”

Kongrede gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, AKP İstanbul İl Başkanlığına Osman Nuri Kabaktepe’nin getirildiğini açıkladı.

Erdoğan, “Kurulduğu günden bugüne AK Parti’nin her kongre döneminde bir değişim rüzgarı eser. 1994 ruhuyla 2023 hedeflerimizi gerçekleştirecek bir arkadaşımızı, Osman Nuri Kabaktepe kardeşimizi İstanbul’a il başkanı yapıyoruz. Osman Nuri Kabaktepe, çok uzun yıllardır şahsen tanıdığımız, gayretine, samimiyetine, davamıza olan sadakatine bizzat şahitlik ettiğimiz bir kardeşimizdir. (Kongreler) Bu süreçte ilçe teşkilatlarımızda yüzde 70’i, il teşkilatlarımızda 65’i bulan oranlarda yeni isimler bayrak yarışında nöbeti devraldılar” dedi.

498 DELEGENİN OYUNUN TAMAMINI ALDI 

Erdoğan’ın konuşmasının ardından oy verme işlemi başladı. 19 sandıkta kullanılan 498 delegenin oyunun tamamını alan Osman Nuri Kabaktepe, AKP İstanbul İl Başkanı oldu.

”İSTANBUL’U YENİDEN KAZANACAĞIZ”

Seçimin ardından açıklamalarda bulunan AKP İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, “Seçim günüymüş gibi çalışacağız, aslında şifrelerini vermiş oldum. Yani İstanbullumuzda bizim dokunmadığımız kişi, dokunmadığımız bina, dokunmadığımız genç kadın, girmediğimiz sokak, çalmadığımız kapı kalmayacak. Bunlar için çok farklı yöntemlerimiz var, çok farklı çalışma kültürlerimiz var. 20 yıldır yaptığımız işleri daha da fazla hem adet olarak çoğaltacağız, hem çeşitlilik olarak geliştireceğiz. Ve İstanbullumuzda bu bahsettiğim her yere ulaşmak, her kapıya dokunmak dediğimiz süreci gerçekleştireceğiz. Halkımız süreç içerisinde bunların hepsini yaşayacak ve görecek. Hedefimiz ‘İstanbul biziz, biz de İstanbul’uz’. 2023’e kimse şimdiden heveslenmesin, gerek yok, seçim bizim İstanbul da bizim.” ifadelerini kullandı.

 

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin