AKP İstanbul İl Başkanı Kabaktepe’den seçim sandığı çıkışı

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kötü yönetimi sonucu yaşanan ekonomik kriz nedeniyle muhalefet partilerinin erken seçim çağrısına AKP İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe de katıldı.

Erdoğan’ın talimatı üzerine Merkez Bankası’nın 3. kez faiz indirim kararından sonra piyasaların yangın yerine dönmesinin ardından açıklama yapan AKP İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Türkiye’ye yön vermenin tek yolunun sandık olduğunu belirtti.

Türkiye’ye dize getirmeye çalışanların bir operasyonu sonucu ekonomik kriz yaşandığını  ileri süren AKP’li Kabaktepe sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda erken seçim yapılmasını istedi.

Kabaktepe yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Finansal krizlerle, ekonomik manipülasyonlarla Türkiye’yi dize getirmeye çalışmak, daha önce denenen ve başarılı olmayan operasyonlardır. Türkiye’ye yön vermenin tek yolu sandıktır. Aziz milletimizin iradesi, bu operasyonların üstündedir.

Kısa süreli dalgalanmalarla oluşturulmaya çalışılan panik havası, bu kutlu yürüyüşün önünde çok cılız birer teşebbüsten öteye geçemeyecek. Bir operasyonun gölgesiyle “ülkeyi karanlık sardı” diyenlere seherimizin aydınlığı ile cevap vereceğiz…

Dünyanın mihverinde olan bir ülke için, mücadele bitmez. Bir de bu ülke, bölgesel güçse ve sürekli bir genişleme yaşıyorsa, karşılıklı hamleler hiç bitmez. Bazen askeri, bazen diplomatik, bazen ekonomik mücadele olarak devam eder.

Türk milleti bugüne kadar hiçbir meydan okumaya pabuç bırakmadı. Bu mücadeleyi bugünlere taşıyan Cumhur İttifakı, ülkemizi güçlü ve bağımsız bir şekilde yarınlara taşıyacak kararlılıktadır.’’

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin