Akit yazarı Karahasanoğlu: Sabah kahvaltısında, akşam yemeğinde mazot içmiyoruz

Akit Yazı İşleri Müdürü ve yazarı Ali Karahasanoğlu, ‘Zamlar konusunda okurlar ne düşünüyor’ başlıklı yazsında “Her şeye yüzde 40 zam geldi algısı yanlış” dedi.
Karahasanoğlu, ‘Bir kul’ rumuzlu okurun “Sayın yazar hakikaten çok güzel yazıyorsunuz. Lakin; mazota zam geldiğinde mazotla çalışan traktörden dolayı çiftçinin üretim maliyeti artar. Mazotla çalışan kamyon dolayısıyla üretilen ürünün nakliye maliyeti artar. Neticede enflasyon artar…” yorumunu yaptığını aktardı.

Karahasanoğlu’nun yoruma şu cevabı şöyle oldu: “Biz sabah kahvaltısında, akşam yemeğinde mazot içmiyoruz. Mazota gelen zam, soframıza koyduğumuz zorunlu ürünlerin fiyatlarına maliyet eklediği için önemli… Yoksa, bize ne mazottaki zamdan!”

Karahasanoğlu, ‘Sade vatandaş’ rumuzlu okurunun “Ali dayı, rakamları boş ver, bir zahmet halka in. Evdeki hesap çarşıya uymuyor.” yorumuyla ilgili de şunları yazdı:
“Yoruma bakar mısınız?
‘Rakamları boşver’ diyor…
Sanki uzaydan rakamlar veriyorum…
Resmi olarak açıklanan ve fatura düzenlenirken asla farklı fiyat uygulanamayacak tarifeleri veriyorum… Yılbaşı ile 15 Ekim kıyası yapıyorum… Okurumuz bana, ‘Çarşıya gidince, bu fiyatlar öyle çıkmıyor’ diyor.
Afedersiniz, çarşıda elektrik mi satılıyor? Doğalgaz mı satılıyor? Benim verdiğim örnekler, faturalandırılan, zorunlu giderlere ait, günlük ihtiyaçlarımızın en önemlileri…
Derseniz ki, ‘Elektrik, doğalgaz, akaryakıt konusunda haklısın. Ben peyniri, ekmeği, sütü söylüyorum’ diye… O zaman bir başka yazıda, onları da söyleriz.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin