Akın İpek: Ayırım yapmadan sadece iyilik yaptık, bize eziyet edenleri Allah’a havale ediyorum

Kayyım atanması suretiyle el konulan Koza İpek Holding davasında savcı, Akın İpek’in kardeşi Cafer Tekin İpek için 90, annesi Melek İpek için ise 20 yıl hapis talebinde bulundu.

Savcı ayrıca kayyım atanan şirketlerdeki aile üyelerine ait hisselere müsadere yoluyla devlet tarafından el konulmasını da talep etti. Talebe ilişkin açıklama yapan İşadamı Akın İpek, annesi Melek İpek gibi ‘Allah’a havale ediyorum’ mesajını paylaştı. Akın İpek sosyal medya hesabından, “Biz, Allah’ın CC rızasından başka bir şey beklemeden, ayırım yapmadan sadece iyilik yaptık insanlara… Ülkemize eserler kazandırdık. Kötülük nedir bilmeyiz… Ben de, içi yanan hacı annem gibi; Bize bu eziyeti yapanları inandığım ve güvendiğim Allah a CC havale ediyorum…” paylaşımında bulundu.

 

2015 yılında hukuki olmayan gerekçelerle el konulan Koza İpek Holding davasında Koza İpek Holding sahibi Akın İpek, kardeşi Cafer Tekin İpek ile annesi Melek İpek’in de aralarında olduğu 20 kişinin yargılanıyor. Davada yöneltilen suçlamalar ise  “terör örgütüne üye olmak”, “Vergi Usul Kanunu’na muhalefet”, “güveni kötüye kullanmak”, “özel belgede sahtecilik” ve “ruhsatsız silah bulundurmak” iddiaları.

Duruşma sonunda ara kararını açıklayan mahkeme, yakalama emrinin beklenmesine, savunmaların hazırlanabilmesi için sanıklara ve avukatlara süre verilmesine, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına hükmetti. Davanın bir sonraki duruşması Ekim ayında görülecek.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin