Ahmet Hakan Coşkun, ekonomiyi övmekten Erdoğan’a soru soramadı!

Tr724 HABER MERKEZİ

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, CNN Türk-Kanal D ortak özel yayınında gündemi değerlendirdi.

Ekonomi başlığı konuşulurken, Hürriyet Gazatesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan Coşkun’un “Faizler indi, enflasyon da iniyor ekonomide de herhangi olumsuz bir tablo yok hatta tam tersine…” ifadelerini kullanması sosyal medyada gündem oldu. Ekonomiyi öve öve bitiremeyen ve Erdoğan’ın isbetli kararlar aldığını söyleyen Coşkun’a, cumhurbaşkanı da zaman zaman destek verdi.

Erdoğan, programda Süleymani’nin öldürülmesi ve Libya’ya asker yollanması konularında da açıklamalarda bulundu.

KASIM SÜLEYMANİ’NİN ÖLDÜRÜLMESİ

-Kasım Süleymani’nin Bağdat’ta öldürülmesinin Irak başta olmak üzere, bölgemizin huzur ve istikrarı açısından yarattığı yakın riskleri de kaygıyla takip ediyoruz çünkü bu iş burada bitmeyecek. Bunun muhakkak bir takip eden süreci de olacak. Nitekim burada Hamaney’in yapmış olduğu açıklamayı bir kenara atamayız. Kimse de atmamalı. Bunun yanında Trump’ın ’50 küsür noktayı tespit ettik, herhangi bir şeyin olması halinde biz bu 50 küsür noktaya gerekli olarak her türlü vuruşu yaparız.’ Tüm tarafların zarar göreceği bir noktaya gelmeden bu gerilimin kontrol altına alınması lazım.

-İtidal. Başka bir çözümümüz yok. Aynı şekilde Irak Cumhurbaşkanı ile yaptığım görüşme var. Yine aynı durum. Bunun yanında Batılı ülkelerle örneğin Macron ile yaptığım görüşme var.

-Bir insanı durup dururken korgeneralliğe yükseltmezler, buraya kadar yükseltmişler, böyle bir insan.

LİBYA’YA ASKER GÖNDERİLMESİ

– Bizim askerimiz bir defa oraya bir lejyoner sıfatıyla gitmiyor. Tam aksine ben bunu Gölcük’te denizaltı inşasında yaptığımız konuşmada da söyledim. Gazi Mustafa Kemal Atatürk Trablusgarp’a gitti mi? Gitti. Orada gözünden de yaralandı mı? Yaralandı. Farklı bir süreci yaşadı. Gazi Mustafa Kemal için böyle bir yakıştırma yapmanız mümkün mü? Siz her zaman ‘Biz Atatürk’ün partisiyiz.’ diyorsunuz. Peki bunu nereye yerleştireceksiniz?


Araf’sız gölge: Ahmet Hakan

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin