Ahmet Burhan, tedavi için Almanya’ya annesiz uçtu

Yurt dışı yasağı olan annesine pasaport verilmeyen kanser hastası 8 yaşındaki Ahmet Burhan Ataç, tedavi için babaannesiyle Almanya’ya gitti.

Oğlunun yanında gidemediği için çok üzgün olan Zekiye Betül Ataç, Adalet Bakanlığına ‘Yavrumun bana ihtiyacı var. Onu benden ayırmayın. Pasaportumu verin’ çağrısında bulundu.

Evladını Almanya’ya uğurladıktan sonra açıklamalarda bulunan Zekiye Ataç, ”Ahmet Almanya’da bensiz olacağı için gitmek istemedi. Ben de ona ‘Sen git, 2 hafta sonra arkandan geleceğim’ dedim. Yavrum gözümün önünde eriyordu. Vedalaşmadan teslim aldılar. Yetkililere sesleniyorum. Beni yavrumdan ayırmayın.” dedi.

Ahmet Burhan’ı hastanede ziyaret eden ve yanında olma sözü veren Natali Avazyan ise takipçilerine şöyle seslendi:”Sevgili dostlar, gönüldaşlar.. Bunca kötülüğe karşı küçük bir iyilik yapalım. Kanser hastası Ahmet’i gurbette annesiz bırakmayalım. Hep birlikte #AhmetinAnnesinePasaport dersek sesimiz ulaşacaktır. Herkes ama herkes bir tweet bırakabilir mi? Adalet! bakanlığın..”


YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin