Adem Yavuz Arslan: Tek itirafçı Zarrab olmayacak; Erdoğan’ın korkusu bugüne kadar çıkan iddiaların da ötesinde!

Erkam Tufan Aytav’ın Youtube kanalında sunduğu ’30 Dakika’ programına gazeteci Adem Yavuz Arslan katıldı. 17-25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonları’nın kilit ismi İranlı işadamı Rıza Zarrab’ın ABD’de 27 Kasım’da başlayacak jürili duruşması öncesi son gelişmeleri anlatan Arslan, Zarrab’ın itirafçı olup olmadığı konusunda önemli açıklamalar yaptı.

Esas dava öncesi Rıza Zarrab’ın ön duruşmalara da katılmadığını anlatan Arslan, “Son gelişmeler gösteriyor ki Rıza Zarrab itirafçı olmuş ve korunuyor.” açıklaması yaptı. Eylül ayından bu yana hiçbir ön duruşmaya Zarrab’ın katılmadığını aktaran Arslan, “Bu davada sadece Rıza Zarrab’ın itirafçı olduğunu zannetmiyorum. Bugün yarın Halkbank Yöneticisi Mehmet Hakan Atilla’nın da bilgi paylaşımına gideceğini ve itirafçı olacağını düşünüyorum.” dedi.

Arslan davanın diğer bir sanığı eski Bakan Zafen Çağlayan için de durumun çok parlak olmadığını aktardı. Rıza Zarrab’ın vereceği bilgiler ışığında ileride davaya çok sayıda bürokrat, gazeteci ve işadamlarının da girebileceğini söyleyen Arslan, “Ortada çok kapsamlı bir suç var. Sadece İran-Türkiye yok, Malezya var, Afrika ülkeleri var. IŞİD’e silah sevkiyatı var.” dedi.

Rıza Zarrab için 4 gün içinde ABD’ye 2 kere nota verilmesinin bir panik hali olduğunu aktaran Arslan, “Acaba iktidar çevresinde hiç akıllı kişi kalmadı mı ki, “Bu yaptığınız doğru değil” şeklinde uyarmıyor?” diye sordu. Arslan ayrıca, “Erdoğan’ın korkusu bugüne kadar çıkan iddiaların da ötesinde!” şeklinde konuştu.

Arslan, kaçışı olmayan isimlerden birini de eski Devlet Bakanı Egemen Bağış olduğunu söyledi. Arslan, 17-25 Aralık’tan önce Zarrab’la ilgili bir yolsuzluk haberi için 4 bakanın aynı gece kendisini aradığını da söyledi. “Bana Reis bu Zarrab’ı çok seviyor. “Haberi yapmayın” dediler.” ifadesini kullandı.

İşte o video;

 

 

1 YORUM

  1. Kendisini muhalif gibi konumlandıran -sözümona- Atatürkçü/Kemalist/Laik/Solcu/vs kesimin Zarrab konusunu TV’de ele alışı da enteresan! Konu FETÖ olunca 17/25 Yargı DARBEsi oluveriyor, konu Erdoğan veya Zarrab olunca 17/25 Yolsuzluk Operasyonu oluyor! Ne şiş yansın ne kebap! Hem hükümete çakalım hem cemaate! Ergenekon sevgisi midir bu çelişkiyi onlara yaşatan yoksa dindar düşmanlığı mı?

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin