Kavala hakkında iddianame hazırlayan savcı, Adalet Bakan Yardımcılığına atandı

Osman Kavala hakkında ‘Anayasal düzeni değiştirmek’ ve ‘casusluk’ suçlamalarıyla ikinci iddianame hazırlayan İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hasan Yılmaz, Adalet Bakan Yardımcılığı görevine atandı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan imzasıyla Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner görevden alındı. Karar Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Adalet Bakan Yardımcısı olarak atanan Hasan Yılmaz, Gezi davasından beraat eden iş insanı Osman Kavala hakkında “Anayasal düzeni değiştirmek” ve “casusluk” suçlamalarıyla ikinci iddianameyi hazırlamıştı. Yılmaz aynı zamanda Hakimler Savcılar Kurulu’nda hakim ve savcıların soruşturma ve atamalarına bakan Birinci Daire’de görev yapacak.

Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner görevden alındı.

BAKANLIKLARDA ATAMALAR YAPILDI

Resmi Gazete’de bugün yayımlanan kararlara göre, Sağlık Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na da atamalar yapıldı. Sağlık Bakanlığı “Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon (FTR) Çalışma Grubu” Mükemmeliyet Merkezi Komisyonu Üyeliğine Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Sibel Aksu Yıldırım getirildi. Sağlık Bakanlığı’nda açık bulunan Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdür Yardımcılığı’na Arif Çetin atandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında açık bulunan Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdür Yardımcılığı’na ise vergi müfettişi Coşkun Çekiciler getirildi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin