Abdülkadir Selvi: Erkam Yıldırım test kitleri ve maskeleri yanında taşıdı!

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, Binali Yıldırım’ın oğlu Binali Yıldırım’ın Venezuela’ya götürdüğünü söylenen ancak gümrükte kaydı olmayan test kiti ve maskelerin yanında taşınacak miktarda olduğunu yazdı.

Binali Yıldırım, Sedat Peker’in “Erkam Yıldıım Venezuela’ya uyuşturucu ticari yapmaya gidiyor” iddiasının ardından ‘test kiti ve maske götüyordu’ demişti. Ancak gümrük kayıtlarında bu bilgi doğrulanmadı. Venezuela’ya giden test kiti ve maske yoktu. Gelişme üzerine Abdülkadir Selvi bu duruma şöyle izah getirmeye çalıştı:

“Bu kez de 1 Ekim-31 Aralık 2020 tarihleri arasındaki gümrük kayıtlarında Venezuela’ya maske sevkiyatı yapılmadığı gündeme getirildi. Erkam Yıldırım’ın yardım maksadıyla götürdüğü test kiti ve maskenin yolcunun yanında taşıyabileceği miktarda olduğu için gümrük kayıtlarında yer almadığı ifade edildi.

Erkam Yıldırım’ın Venezuela’ya gidiş tarihi doğru çıkmadı. Halil Falyalı’yla ilgili iddiaları ise Falyalı yalanladı. Uyuşturucu iddiası tepki topladı.”

ERDOĞAN NE DİYOR?

Selvi, Erdoğan’ın Peker’in videoları hakkında düşüncelerini ise şöyle aktardı: “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son günlerde gündemde olan video operasyonları hakkında, ‘Ciddiye almayın, önemsemeyin’ dediğini duyunca önce şaşırdım.

Ama daha sonra 15 Temmuz’daki kanlı darbe girişimi dahil şimdiye kadar birçok uluslararası operasyonu başarısızlığa uğratan Erdoğan’ın, ‘video operasyonları’ için ‘Ciddiye almayın, önemsemeyin’ demesine şaşırmadım”

2 YORUMLAR

  1. Daha dün https://www.tr724.com/erkam-yildirimin-venezuelaya-gittigi-tarihte-gumruk-kayitlarinda-test-kiti-de-maske-de-yok/ adresinin yorumunda: “…onları sadaka olarak götürmüştü. Ayol siz ne cahil insanlarsınız! Duymadınız mı ki, sadakada aslolan bir elinin verdiğini diğer elinin bile görmemesidir. Gümrüğe mi gösterecekti çocuk?” diye yazılmıştı…

    Bugün Sedat’ın “düşük” diye andığı Abdülkadir, “Erkam’ın yanında götürdüğü kitleri ve maskeleri gümrüğe göstermediğini” söylemiş. Kaç kit ve maske götürdüğünü de söyleseydi, herhalde nasıl taşıdığıyla ilgili daha net tahminlerde bulunabilirdik.

    Abdülkadir, Recep’in “ciddiye almayın, önemsemeyin” çıkışına önce şaşırmış, sonra idaresini, dirayetini, öngörülerini hatırlayıp şaşırmasına şaşırmış. Şimdi biri çıkıp sormaz mı?: “(Haşa) Yanlış yapıyor olabileceği vesvesesi geldiğine göre gidip “Efendim, bir anlık şaşırmıştım ama düzelttim” diye itimat tazelediniz mi?” diye.

    İnanın bu tipleri, şaşırtabilecek bir Recep bulmak kolay değil dünyada… Yarın, “beni kandırdılar, meğer Hizmet mensuplarına karşı hata etmişiz” dese, -muhtemelen- “Efendim, kendinizi suçlamayınız. Zaten siz bunu önceden de çok söylemiştiniz. Milletin önünde de söylemiştiniz. Hatta kötülemenin ikinci safhasında bile “tabanı ibadet, ortası ticaret, üstü ihanet” şeklinde bölüp ifade etmiştiniz” diye yıkama-yağlama yapacaklardır…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin