ABD’de koronadan ölenlerin sayısı 50 bini aştı!

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra kısa sürede dünyaya yayılan Kovid-19 salgınında en çok etkilenen ülke olan ABD’de ölenlerin sayısı 51 bin 956’ya yükseldi.

Johns Hopkins Üniversitesi’nin açıkladığı verilere göre, koronavirüs salgınının merkez üssü olan ABD’de son 24 saat içinde bin 993 kişinin hayatını kaybetmesi sonucu ölü sayısı 51 bin 956’ya yükseldi. ABD’de son bir gün içinde 36 binden fazla vaka tespit edilirken toplam vaka sayısının 905 bin 364’e çıktı.

NEW YORK’TA MART’TAN BU YANA EN DÜŞÜK CAN KAYBI

WOA Türkçe’de yer alan habere göre, Vali Andrew Cuomo günlük basın toplantısında, eyalette Perşembe günü 422 yeni can kaybının olduğunu açıkladı. Bu rakam, 31 Mart’taki 391 ölüm vakasından bu yana bir gün içinde kaydedilen en düşük can kaybı sayısı. Cuomo, can kaybı sayısının, bir şekilde düşüyor olsa da hala yüksek olduğunu belirtti.

Vali Cuomo, eyalet genelinde hastaneye yatırılanların sayısının da yavaş şekilde düşmeye devam ettiğini, halen 14 bin 258 kişinin hastanede olduğunu, hastaneye yeni kaldırılanların sayısının da günde 1.300 civarında seyrettiğini kaydetti.

New York Valisi, son açıklanan veriler biraz umut verse de, sosyal mesafe kurallarının çok erken gevşetilmesi halinde tüm kazanımların bir anda kaybedilebileceği uyarısında bulundu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin