‘ABD’de 100 milyon kişi Kovid-19’a karşı tamamen aşılandı’

ABD’de şu ana kadar 100 milyon kişinin tamamen aşılandığı açıklandı. Beyaz Saray Kovid-19 Koordinatörü Jeff Zients, “100 milyon ABD’li, uzun ve zor bir yılın ardından Kovid-19’a karşı korunduklarını bilerek iç rahatlığı ve ferahlık hissine sahip” dedi.

Ülkede devam eden salgın sürecinde Kovid-19’a karşı tamamen aşılanan kişilerin rahatladığını belirten Zients, “100 milyon ABD’li, uzun ve zor bir yılın ardından Covid-19’a karşı korunduklarını bilerek iç rahatlığı ve ferahlık hissine sahip. Aşı olma kararlarının sadece kendilerini değil, aynı zamanda ailelerini, arkadaşlarını ve çevrelerindeki toplumlarını da koruduğunu biliyorlar” ifadelerini kullandı.

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi’nin (CDC) yeni maske kararına değinerek, tam aşılanan kişilerin artık dışarı çıkmanın tadını çıkarabileceğini belirten Zients, “Tamamen aşılananlar, bu hafta yayınlanan yeni CDC yönlendirmelerine göre, maske takmadan aileleriyle parka gitmenin, dışarıda arkadaşlarıyla yemek yemenin, sosyalleşmenin ve daha birçok açık hava etkinliğinin tadını çıkarabilecek” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin