ABD Dışişleri Bakanı: Maduro’nun günleri sayılı

Amerika Dışişleri Bakanı Mike Pompeo

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun günlerinin sayılı olduğunu söyledi.

VOA Türkçe’nin haberine göre, Amerikan CNN televizyonuna konuşan Pompeo, “Tam günleri bilmek zor. Eminim Venezuela halkı Maduro’nun günlerinin sayılı olmasını sağlayacak.” dedi.

Bu arada Venezuela’nın Brezilya sınırında protestocularla Venezuela askerleri arasında yeniden çatışmalar çıktı. Brezilya sınırına gelen onlarca Venezuelalı, Venezuela askerlerine taşlar fırlattı.

Venezuela’da ülkeye insani yardım getirme girişimlerini engellemek için Kolombiya ve Brezilya sınırına sevk edilen askerlerin, muhaliflerin üzerine ateş açması sonucu Cuma ve Cumartesi günü en az 4 kişi hayatını kaybetmişti.

Juan Guaido, bugün Amerika Başkan Yardımcısı Mike Pence’le Kolombiya’da görüşeceğini açıkladı.

Guaido: Bütün seçenekler açık tutulmalı

Bir süre önce kendisini ülkenin ‘geçici başkanı’ ilan eden Juan Guaido ise Devlet Başkanı Maduro’nun ülkeye yardım malzemelerinin girişini askerleri kullanarak engellemesinin ardından ülkenin özgürlüğü için bütün seçeneklerin açık tutulması gerektiğini ifade etti.

Guaido, uluslararası topluma çağrıda bulunarak yaşanan olayların kendisini bir karar almaya zorladığını belirtti. Muhalefet lideri, uluslararası topluma resmi olarak ülkenin özgürlüğünü sağlamak için bütün seçeneklerin açık tutulması çağrısında bulunduğunu kaydetti.

Guaido, Pazartesi günü (bugün) Kolombiya’nın başkenti Bogota’da Amerika Başkan Yardımcısı Mike Pence’le görüşeceğini belirtti.

http://tr724.wpengine.com/sinirlari-kapatan-venezuela-ordusu-muhaliflerin-uzerine-ates-acti-en-az-2-kisi-daha-oldu-300-kisi-yaralandi/

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin