ABD Bağımsızlık Günü kutlamasına silahlı saldırı; 6 kişi hayatını kaybetti: İşte o anlar

ABD’nin Chicago kenti yakınlarında 4 Temmuz Bağımsızlık Günü kutlamalarına katılanlara yönelik bir silahlı saldırıda en az altı kişinin vurularak hayatını kaybetti. Saldırı sırasında en az 24 kişinin yaralandığı belirtiliyor.

Hastaneye kaldırılırken yaralıların çoğunun kurşun yarasıyla, bazılarının da kalabalığın kaçışı sırasında yaşanan izdiham nedeniyle ezilme yaralarıyla hastaneye götürüldüğü belirtildi.

Saldırı, Chicago’nun banliyölerinden Highland Park’taki yürüyüş başladıktan yaklaşık 10 dakika sonra düzenlendi. Kent polisi, ilk belirlemelere göre bir binanın tepesinden ateş açıldığını aktardı.

‘Saldırgan 18-20 yaşlarında silahlı ve tehlikeli bir beyaz’

Emniyet yetkilileri “silahlı ve tehlikeli” olarak niteledikleri 18-20 yaşlarındaki beyaz bir adamı aradıklarını duyurdu.

Highland Park yetkilileri saldırganın hâlâ serbest olduğunu vurgulayarak insanlara bulundukları bölgedeki güvenli binalara sığınma çağrısında bulundu. Evlerinde olan kişilerin ise evlerini terk etmemeleri ve yakınlarını arayarak durumlarını kontrol etmeleri tavsiye edildi.

Kolluk kuvvetleri saldırı bölgesinde bir ateşli silah bulunduğunu belirtti. Belediye başkanı Nany Rotering “Özgürlüğümüzü ve toplumumuzu kutlamak için bir araya geldiğimiz bir günde trajik hayat kayıpları nedeniyle yas tutuyoruz” dedi.

Highland Park yöneticileri festivalin de iptal edildiğini duyurdu.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin